Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na Forum od niedawna... próbowałem znaleźć rozwiązanie na bolączki mojego scenica.. ale niestety... więc... ma problem z odpalaniem na zimnym silniku, muszę kręcić ok 10-15 sek aby odpalił, po czym łapie ale i tak musi jeszcze chwile pochodzić aby się trochę obroty podniosły bo są dość niskie, jak dodam gazu tak do 4 tys i pusze to zaraz zgaśnie(tak się dzieje na 95).Wymieniłem już świece, przewody, Czujnik temp ten przy termostacie, sprawdzone bezpieczniki, na komputerze nie pokazuje żadnych błędów.Krokowy wyczyszczony i przepustnica.Silnik chodzi dopiero jak się rozgrzeje. Myślę jeszcze nad Filtrem paliwa(może gdzie blokuje pobór paliwa przy odpalaniu w co wątpię no ale...) i pompę paliwa. Ale podejrzewam uszczelkę pod głowica(mimo że oleju nie ubywa i płyn jest czysty - to jednak czuje że silnik jest troszkę słabszy).Dodam że jak już odpali to silnik chodzi tak jakoś nierówno jakby nie chodził na którymś "garze".Wiem że to troszkę chaotycznie jest napisane, ale pisałem co pamiętałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest specyficzny czujnik, jak ma niewłasciwą wartość rezystancji to komputer błąd pokaże, natomiast jeśli jest mechanicznie uszkodzony/zabrudzony (kurz, pył opiłki metalu) to wtedy głupieje i komputer błędu nie pokaże. Zacznij od wyczyszczenia. Znajduje się na łączeniu silnika ze skrzynią biegów. Diagnoza może nie być własciwa, ale w sytuacji jaką opisałeś, warto od niego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oki Dzięki za podpowiedź:-) jak tylko sprawdzę to napiszę:) jaki rezultat - mam nadzieje że to, bo nie uśmiecha mi się robić uszczelki...

 

 

Więc tak... zacząłem rozbierać ... i o widzę jakiś syf tam gdzie jest czujnik, wyjołem kłębek filcu tego od wygłuszenia klapy, poskręcałem co zdarzyłem rozkręcić - odpalam a tu zaskoczenie - od pyknięcia:) Odpalił, później jeszcze sprawdzę czy Aby jednak działa nadal:)

 

no jednak... walczę dalej bo znowu to samo:(

 

Dodano: 01 lut 2012 - 00:21

Więc tak - Czujnik Wału ok, ale zaczęły się problemy z obrotami( miedzy 0-800), dojeżdżam do skrzyżowania to spadania i gaśnie(na benzynie i gazie tak samo), wyczytałem że może to być wina MapSensora - wymieniłem - niestety - nie pomogło - ale co zauważyłem jak jest w ogóle odpięty mapsesnor to wtedy jest ok, ale świeci się błąd na desce(prostokącik z zygzakiem). Jak Ktoś ma jakieś sugestie to Bardzo bym prosił...

Edytowane przez rodzynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie niestety tak się nie da... w sumie czujnik wału na komputerku nie pokazuje błędu i już go czyściłem i nie dało pozytywnego rezultatu - ale w sumie jak tylko będę miał jak podmienić to skorzystam:) na pewno:)

 

Dodano: 19 lut 2012 - 11:38

I w końcu się udało:) czujnik wału:) + czujnik bezpieczeństwa(ten taki czerwony:) - uderzeniowy chyba się nazywa, poprawcie mnie jeśli źle to opisuje:),ale przy okazji przed naprawą czujnik temp(ten zielony) odmówił posłuszeństwa i pokazuje max na desce:P, cóż jak nie jedno to drugie, ale małymi kroczkami i będzie ideał:),ale najważniejsze że odpala od strzała i włożony trzeci Map Sensor ustabilizował obroty:). po zimie kolejne naprawy rozrusznik- bo fiksuje przez ta długotrwałe odpalanie, lewe łożysko + i coś mi zaczęło pukać w tym zawieszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Ja tak samo mialem pojechalem bo niemoglem go rozpedzic do 3 tysiecy i stawal

Pojechalem do serwisu skasowali 1200zl i jest git odpala rano jak nowy.

Wymienili cos od skrzyni biegow dostawal lewe powietrze i sie tak dzialo szukali 3 dni tego elementu.

Albo przepsutnica.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troszkę mnie nie było, ale poszukiwania awarii jak się nie ma na to czasu są jednak ciężkie do wykrycia ale.. póki co bez zmian... rano trzeba krecić ze 3-4 razy żeby odpalił, więc tak - wymieniłem - krokowy, czujnik wału , wyczyszczony rozrusznik i nasmarowany(już nie brzęczy), wyczyszczona przepustnica, podpinany pod komputer wiele razy - i nadal bez zmian - problem pozostał - teraz doszło jeszcze - powyżej 140km zapala się lapka od map sensora - po wyłączeniu silnika lampka przestaje się świecić (objaw na gazie jak i na benzynie).Wizyta u gazownika pokazała tylko to że gaz jest oki - gazownik sugeruje szukać winy w benzynie. I pytanko czy sonda lambda ma wpływ na odpalanie?? no i teraz "dupka" coś siadła - czy to amorki(puka troszkę), belka była sprawdzona - jest jeszcze oki. Za wszelkie sugestie jestem bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!