Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Punkty masowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem renaty z rodziny Megane rocznik 97 silnik 1,3dm benzyna w wersji nadwozia hatchback.

 

Niestety ostatnio dzieje się dużo dziwnego z elektryka i w chwilach wolnych chciałbym najpierw sprobować własnych sił.

 

Dotarłem już do książki "Sam Naprawiam Renault Megane" w tłumaczenia p. mgr inż. Wacława Sobolewskiego, która jest świetnym źródłem wiedzy.

 

Niestety wspomniana wyżej książka nie posiada żadnego schematu, rysunku, rebusa (cokolwiek) na którym przedstawione zostałyby lokalizacje wszystkich (przynajmniej większości) punktów masowych (mas).

 

Czy ktoś posiada takowy rysunek lub źródło, w którym mógłbym coś takowego znaleźć? Lub mniej więcej określić położenie tych punktów?

 

Prosiłbym o wyrozumiałość.

 

Z uszanowaniem,

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź i udzielenie świetnej pomocy! Grafika z pewnością przyda się.

 

Mam jeszcze pytanie: co oznaczają poszczególne oznaczenia? Domyślam się, że 'M' to masa, ale drugie litery oznaczają?

 

PS: Czy ktoś wie do której masy podpięte jest ogrzewanie tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź :>

 

Więc to jest tylko numeracja? Aha, myślałem, że oznaczenie literowe będzie coś więcej znaczyło - tym bardziej, że niektóre litery pominięto. Jestem mądrzejszy o kolejną rzecz.

 

Mam jeszcze jedno pytanko: do której masy podłączony jest centralny zamek? Czy jest to masa wspólna z alarmem? Jeśli nie to alarm do jakiej masy jest podłączony?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane/Scenic nie ma osobnych modułów CZ, przerywacza wycieraczek kierunkowskazów itp. Za wszystkie te elementy elementy odpowiada moduł komfortu, zwany również BSI lub UHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Hmm...

 

UHC czyli ta skrzyneczka za bezpiecznikami w kabinie (pod kierownicą po lewej stronie) tak?

 

Masa zasilania UHC zgodnie z powyższym schematem to MT, MJ czy MK lub jeszcze inna? Będąc w samochodzie gdzie można jej szukać?

 

Przepraszam za ilość pytań, ale nie chciałbym rozbierać połowy samochodu szukając tej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!