Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uciążliwe buczenie przy 2400-3200 rpm


arti20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem (przy Megane I 1.6 8v) przy obrotach silnika od ok 2400-3200 daje się odczuć silne buczenie (tzn uszy chce rozsadzić) przy zwalniani pedalu gazu przy tych obrotach też to występuje. Powyżej tych borotów buczenie ustaje. Najbardziej odczuwa sie to buczenie siedząc z tyłu z przodu mało słyszalne. Został wymieniony na nowy tumik środkowy, mechanik powiedział że to jest spowodowan gumami na silniku lecz mi sie w to nie chce wieżyć. miał ktoś podoby problem, lub wie czym to jest spowodowane???? prosze o pomoc

Edytowane przez arti20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z drugim mechanikiem wdzial i słyszał samochód i tez stwierdził że to albo "zawieszenie" tumika albo gumy na silniku. na czwartek umówiłem sie na wymiane więc w piątek dam znać czy to było tym spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Przychylam sie do propozycji koegi mih00-zwłaszcza ze robiłeś coś z tłumikiem-a wcześniej to było?? Z autopsji miałem podobnie przy wymianie plecionki w 1.4 16v z racji tego ze miejsca tam "siła" tak sie złożyło ze po zamontowaniu ruszam, wszystko pięknie a tu coś drży i buczy. Silnik rusza sie przy zwiększaniu obrotów i przekazuje siły na ramę...Sprawdz dobrze.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz też ze wymieniałeś tłumik środkowy a co z końcowym??; bo może być tez tak ze wymiana środkowego wyeliminowała rózne nieszczelności, dziury- zazwyczaj jest ich kilka i hałas sie rozchodzi tu i tam.Teraz uszczelniłeś to "nowym tłumikiem" i może gdzieś pogłebiły się ubytki i dziurki w niewymienionym końcowym który z racji swojego wieku po prostu musi przejąć więcej-piszesz ze słychać bardziej z tyłu...

Przy wymianie środkowego oglądałeś stan końcowego i rur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem w moim scenicu 1,6 8V , u mnie buczenie wystepuje przy 2500-3100 ale ,mnie to juz zaczyna denerwowac czytalem wiele podobnych tematów ale nikomu sie nie udało zlokalizowac zródła tego buczenia a Tobie się udało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem tak wymieniłem gumy na silniku koszt ok.300zł pomogło jest dużo lepiej jak dla mnie ok ale nie wyeliminowało do końca nie wiem może to koncowy sie wypala, ale naazie jest git wiec nie wnikam:)

 

Dodano: 13 lut 2012 - 16:23

mam jeszcze jeden problem po "odpaleniu" i przełączeniu na LPG samochód łapie zamułe nie ma w co depnąć i po przejechaniu ok. 100 metrów puszcza go i idzie już normalnie ma ktoś pojęcie co to może być???? (dzieje sie to na zimnym i ciepłym silniku)

Edytowane przez arti20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!