Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Za duzy Pasek rozrzadu. 1.6 8v 96r


Mlody1940

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zabrałem sie do wymiany paska rozrzadu. Kolega pojechał do sklepu i kupił Pasek rozrzadu i uszczelniacz. Ustawiłem rozrzad i załozyłem pasek, co sie okazało nie moge go prawidłowo naciagnąc,przy max naciagnieciu moge go lekkim szarpnieciem sciągnąc z pompy wody jak i z koła zembatego. Pasek ma 96 zębów a mi sie wydaje ze powinno byc 95.. SILNIK pali od kopa,ale pasek jest za luzny i boje sie ze sie zeslizgnie lub cos. Jesli nawet pasek jest o 1 ząb za duzy to czy jest mozliwosc jego napiecia?. Np jakims wiekszym napinaczem o wiekszej srednicy lub cos? Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Mlody1940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj się następnym razem, jesli odpalasz silnik mimo iż nie zgadza się liczba zębów...

Liczba zębów a długość paska to dwie różne rzeczy, ale co ja Ci będę tłumaczył... jak Ty chcesz zły pasek dopasowywać zmieniając napinacz na taki z inną średnicą, zamiast założyć prawidłowy pasek...

 

Ja pływać nie umiem i do basenu nie wchodzę.

Tobie radzę obsługę samochodu zakończyć na dolewaniu płynu do spryskiwacza, bez obrazy, po prostu Ci dobrze radzimy, zanim coś zmajstrujesz,

 

peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) http://megane.com.pl/topic/551-jakiej-firmy-pasek-rozrzadu-kupic/page__view__findpost__p__268737

Także sprawdź dokładnie jaki silnik. Dodatkowo masz tam linka do katalogu gdzie możesz to zweryfikować.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie pewny, że masz auto sprowadzane z niemiec z wersją silnikową 1,6i czyli 75 KM. Jest to słabsza odmiana produkowana do Niemiec celem obniżenia podatku. Ogólnie silnik jest prawie taki sam co seryjne 90KM - różni się właśnie głowicą i paskiem rozrządu. Ten słabszy ma pasek i 1 ząb mniej. Zatem musisz znaleźć pasek do wersji 1,6 55kW (75KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,auto sprowadzone z niemiec silnik 1.6 55kw 75 kucyków I wlasnie o to chodzi ze mam pasek co ma 96 zębów,a powinienem miec 95.. Byłem sie dowiedziec,ale gosc ze sklepu stwierdził ze jest dobry i musi pasowac i reklamacji to nie obejmuje,przy kupnie pokazałem mu nawet dowód rej i zerkał ile ma kw,do 75 konnych jest 95 zębów a do 90 96. Ale on stwierdził ze tak czy siak bedzie pasowac to go kupiłem i bądz tu mądry. Według mnie nie pasuje i otworzyłem temat bo kazdy twierdzi co innego ze rolka,ze pompa za małej średnicy itp... Nie wiedziałem ze jeden ząbek robi tak wielką róznice,TomaszM- nie musisz robic ze mnie odrazu takiej slamazary. Kazdy Ma prawo sie pomylic,a przy pomyłce zapytac innych ktorzy pomogą a nie jeszcze dokopią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził ze jest dobry i musi pasowac i reklamacji to nie obejmuje,

To nie ma być reklamacja. On po prostu nie sprzedał Ci tego co chciałeś, więc masz prawo do zwrotu towaru. To tak samo jakbyś pojechał do sklepu i chciał kupić różowy TV LED w żółte kwiatki a dostał LCD. Ewentualnie masz prawdo dochodzić swoich racji z tytułu niezgodności towaru z umową w czym może Ci pomóc nawet Rzecznik Praw Konsumenta - możesz o nim wspomnieć podczas rozmowy ( zakładam że masz dowód zakupu ).

 

PS. Proszę stosować pl-litery zawsze, a nie wybiórczo jak to czynisz :)

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie rozumiem o co chodzi. U Ciebie pasuje a u mnie jest luzny.Ja mam (firmy) o ile wogóle mozna to nazawac firmą Dayco isoran (096rp170h).

 

Dodano: 30 sty 2012 - 13:56

A dowód zakupu mam.I bede walczyc o wymiane na własciwy pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1. najpierw zmień sklep, który będzie Ci dobre części sprzedawał, a nie wciskał, że nawet inna część będzie pasować (bo tak jest w tym przypadku)

 

#2. nie wiem, czy uda Ci się odzyskać kasę za część noszącą ślady użytkowania (dlatego trzeba było porównać przed założeniem i wrócić do sklepu bez montowania przy rozbieżnościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sklep :) I juz zamówiłem cały komplet rozrzadu (pompa,pasek,napinacz) Pozdrawiam,jak bedzie cieplej to biore sie za wymiane,narazie megi stoi w garazu;) A w garazu za mało miejsca by robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jest,auto sprowadzone z niemiec silnik 1.6 55kw 75 kucyków I wlasnie o to chodzi ze mam pasek co ma 96 zębów,a powinienem miec 95.

Oho to ciekawostka :mrgreen: . Dokładnie mam taki silnik i pasek, który zdjąłem ma 96 zębów i taki też założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!