Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wilekie spalanie benzyniaka Megane


bozia666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jetem tu nowy,i zielony w autach :)

Mam problem, w maju zakupiłem auto na giełdzie Renault Megane 1.6 RT 97rocznik.

Auto potężnie duzo pali sprawdzałem po przez tankowanie do pełna i przejechaniu 100km i znów tankowanie do pełna, przejechałem około 35km za miastem i 75km w mieście.

Po przyjeździe na stacje na dystrybutorze wyszło mi 11,5L na 100km szok, a słyszałem od znajomych ze te meganki pala max 9L,albo mniej.

Nawet na wakacjach wymieniłem filtr powietrza i filtr oleju, jeszcze mam wymienić filtr paliwa. Co mógłbym jeszcze wymienić żeby spalanie spadło przynajmniej poniżej 10L bo wiadomo ze benzyna droga, i jeszcze w zimie mam problem z obrotomierzem przy stawaniu na światłach strasznie faluje, spada nawet poniżej 500 obrotów ;/

Pomocy!!!

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto paliło pewnie bardzo podobnie do tego co podawałem tylko nie zdawałem sobie z tego sprawy dopiero jak zrobiłem test to się okazało właśnie to ;d

A z jazda to, zacząłem już gdzieś od 2 miechów jeździć Eko Driving biegi zmieniam do 2500 utrzymuje średnią prędkość przy 2000 obrotów, hamuje silnikiem, itp.

ale to poprawiło się o jakieś pół litra benzyny oczywiście tak na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam 5, jadę na 4, 60 kilosów na h utrzymując 2000 tysiacę obrotów, poczytaj trochę o eko drivingu, trzeba utrzymywać średnią prędkość nie przekraczając 2000 tysi

oczywiście biegi zmieniam jak obroty dojdą do 2,5 tysi, jest mniejsze spalanie jak jedziesz wolniej i utrzymując stała prędkość niż jeżdżąc szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super eko driving przyspieszac na niskich obrotach i zmieniac biegi przy 2,5... dluuuugo sie auto rozpedza i dluuugo przepustnica otwarta...

 

Nawet gdybym jezdzil jak Ty to ten silnik faktycznie nie spalilby mi az tyle, bo przy moim eko drivingu 9 to maks a srednio mam kolo 8. Tyle ze ja przyspieszam dosyc mocno (tak 80% wcisniety gaz) i zmianiam bieg miedzy 3,5-4, a jak juz sie rozpedze do zakladanej predkosci to utrzymuje stalo z gazem ledwo co wcisnietym...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Scenic z takim silnikiem w mieszanym pali 7.7...

 

nie sugeruj się tymi 2000 obrotów, bo każde auto jest inne i różnie będzie z tym tzw. "eko drajwink"...w jednym aucie przy 2000, a w innym nawet przy 2500, czy więcej...

 

u mnie przy 3000 obr. na 5ym biegu, auto potrafi palić mniej wg wskazań spalania chwilowego kompa w stosunku do niższych obrotów na danym biegu lub pokazywać tyle samo...a piszę na podstawie zaobserwowanego spalania u siebie...

 

po względnie płaskim na 5tym przy ok 70/h spalanie chwilowe waha się od 4,5 do 7...a przy 90-95/h skacze między 5 a 7, więc nie widzę potrzeby ani "eco drajwinku" w wolniejszej jeździe

 

biegi zmieniam przy 2500 obr. i więcej...ogólnie rzecz biorąc, staram się nie przekraczać 3000 obr. (wiadomo, że do wyprzedzania się tę liczbę przekroczy :) )...i staram się utrzymywać stałą prędkość...staram się tej 100/h nie przekraczać jak nie muszę...

 

 

a po ostatnim katowaniu auta pod 150-160 od domu do szpitala gdzie wylądowała mama w stanie ciężkim lub gorszym, czyli ok. 40km, średnie spalanie pokazywane przez kompa wzrosło o całe 0.1L w stosunku do tego z jazdy spokojnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!