Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wcisnieciu gazu zamiast wejsc na obroty dostaje drgan...


kepasa04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam odp na moje pytanie ale za cholere nie moge znalezc...

 

Mianowicie wczoraj po zatankowaniu na CAREFOUR ok 10L auto dziwnie się zachowuje, jak wciskam gaz to zamiast isc na obroty tak jak bylo poprzednio dostaje tak jakby drgan.

Silnik tez dziwnie pracuje jak stoi na luzie, obroty lataja tak 500-750, poprzednio byly na luzie na 750 i staly. Z wydechu tez tak "pyrka" i przerywa.

Mialem poprzednio CLIO i on nie lubil benzyny z np SHELL, dziwnie sie zachowywal, Czy teraz to tez wina benzyny ??

Dolalem dzis 20L aby sie wymieszalo, ale nic sie nie zmienia, moze lepiej abym wyjezdzil i zalal ale niestety tak zrobilem...

 

POMOCY czytam Forum i glowa mnie boli co to moze byc ??

Czy to wina benzyny ??

 

Dodam auto dopiero zakupilem, wymienilem filtry rozrzad paski, katalizator tez byl wymieniany dzien wczesniej przed tym zdarzeniem, po odjechaniu ze stacji CAREFOUR tak sie stalo ( bylo to wczoraj ), przed tym "zatankowaniem" wszystko bylo OK...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że wlałeś do baku trochę wody, która zamarzła. Są to typowe objawy, kiedy pompa nie może podać właściwgo ciśnienia.

Wszadź audo do ocieplanego garażu, dolej trochę sprytusu (denaturatu) żeby się w nim woda rozpuściła i powinno ustąpić.

 

Ja tak kiedyś miałem podobnie działanie jak powyżej pomogło.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wlałem najpierw po zalaniu "lepszej" benzyny środka do benzyny a bardziej do czyszczenia wtrysków. I chyba wcale lepiej nie bylo. Pojechałem do mechanika, komputer nic nie wykazał, wszystkie czujniki OK. Zalałem na SHELL'u VPower 20L i 0,25L denaturatu, wczoraj przekatałem go po autostradzie na wysokich obrotach - tak mi doradził mechanik, niby większych zmian na lepsze nie wdziałem, choć na niższych obrotach przy 3 biegu już go tak nie telepało. Dziś rano odpaliłem i na zimnym silniku, na luzie stały obroty tylko na 1200, pojechałem rundkę niedaleko bloku i niby dobrze ale sie zagrzał - tak jakby i chyba wrocilo, niby widzę jakaś poprawę ale cały czas to nie ten samochód. Czasami jest lepiej czasami gorzej, ma takie zaskoki. Jak w poniedziałek pojadę to mechanik chcę ściągać bak i przeglądać wtryski no i to już będzie dla mnie pewnie jakiś nie mały koszt...

 

Cały czas się zastanawiam czy to przez tą benzynę, mechanik się zastanawia czy to rozrząd się nie przestawił i to będzie chciał później rozbierać i patrzeć - 2 dni na wymienionym rozrządzie jeździłem i dziwne aby po zatankowaniu akurat się przestawił, aż taki zbieg okoliczności ?? (Rozrządu nie robiłem u niego, niestety tak sobie teraz myślę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie efekty po zalaniu paliwa z Lotosa, że jak go odpaliłem to jak chciałem dodać gazu to sie dusił. Problem mijał jak się troche rozgrzał. Dopełniłem zbiornik paliwem z PB i problem zniknął (Lotosa było gdzieś 1/4 baku). U ojca w Peugeocie 206 po zalaniu paliwa z tej samej stacji (Lotos) zapalił się CHECK i ciężko było go odpalić po dolewce z innej stacji CHECK zgasł i auto zaczęło odpalać normalnie. Teraz omijam Lotosa 'szerokim łukiem'. Patent z denaturatem to jest raczej kiepski pomysł, ponieważ faktycznie 'dentka' wymiesza się z wodą z baku ale paliwo z alkoholem jest niestety niemieszalne wiec na dnie i tak będzie pływał 'denaturowo-wodny' syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po felernym tankowaniu już jakieś 40L spalił V-power'a, kolejne 30L wlaśnie pali ( są w baku ) i problem cały czas jest. Ma "muła" na niskich obrotach, wręcz się dusi i go telepie ( silnik )co przenosi na całą karoserię, w czasie jazdy zaskakuje normalnie też na wyższych obrotach, ale czasami też potrafi nie zaskoczyć. Bak sprawdzałem z mechanikiem i jego zawartość - benzyna OK, wody nie było a bak czysty, pompa też nie "zasyfiona". Już mnie tak męczy takie jeżdżenie, że nie mam siły do niego.

Jutro spróbujemy założyć inną pompę i zobaczyć czy równo zacznie chodzić na jałowym i nie będzie "pyrtał" z wydechu. Mowią że tak jakby na wszystkich cylindrach nie chodził,raz na 2 a raz na wszystkich. Komputer mówi że wszystko OK - mechanik myślał, że to cewka jakaś. Słyszałem też że to wtryski mogły dostać uszkodzone po felernym tankowaniu. Rozrząd był jeszcze raz rozbierany i był OK.

 

PROSZĘ O POMOC JAKĄŚ ALBO WSKAZÓWKĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z denaturatem to jest raczej kiepski pomysł, ponieważ faktycznie 'dentka' wymiesza się z wodą z baku ale paliwo z alkoholem jest niestety niemieszalne wiec na dnie i tak będzie pływał 'denaturowo-wodny' syf.

W rzeczywistości jest trochę inaczej:etanol a jeszcze lepiej alkohol izopropylowy ze względu na mieszalność z wodą stosowany jest jako dodatek do paliw w celu zwiększenia rozpuszczalności w nich wody i zapobiegania powstawania korków lodowych w przewodach paliwowych.

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kto uważa to niech dolewa. Metanol zawarty w denaturacie po połączeniu z wodą i benzyną będzie się rozwarstwiał i opadał na dno. Zjawisko to potęgują niskie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak napisałem, w razie wątpliwości można sprawdzić np. w Wikipedii, poza tym denaturat zawiera alkohol etylowy(etanol) a nie metanol

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec temat zamkniety/naprawiony, mechanik wymienił 2 wtryskiwacze i jedną najsłabszą cewkę i chodzi dobrze, czasami może jeszcze poturkota silnik. W następnej kolejności jeszcze 2 wtryskiwacze i 3 cewki aby było do kompletu.

Diagnoza, że to tankowanie rozwaliło wtryskiwacze, żaden denaturat, polepszacze i środki do czyszczenia wtrysków nie pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!