Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pulsujący pedał hamulca.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, mianowicie podczas hamowania pedał lekko pulsuje tak jakby załączał się ABS ale to nie jest to. Czytałem gdzieś na forum, że to może być wina jakiegoś zaworka który trzeba przeczyścić. Niestety nigdzie nie znalazłem co to za zaworek i gdzie go znaleźć. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego zaworka o ile to jest jego wina.

 

P.S. Megane Coupe 1996 rok, 2,0 8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, to nie o to chodzi bronius. Kolega ma prawdopodobnie to co ja, np na postoju jak trzymasz hamulec i nagle zaczyna Ci tak jakby strzelac pod pedalem (ale nie jest to ABS) i pedal spada lekko na dol.

 

Pawulon, nie udalo mi sie tez zlokalizowac tego zaworka (moj mechanik potwierdzil ze to jest to), ale po wymianie klockow dzieje sie to u mnie jakby rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest jakistam zaworek na wezyku miedzy serwem a czymstam ;) Nie pamietam juz dokladnie, bo problemem zajmowalem sie jakis czas temu, a tak jak mowie, po wymianie klockow problem praktycznie ustal (nie wiem czemu) wiec olalem ;)

 

Tutaj jest ODP:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=891&a...peda%B3+hamulca

 

Aha, zapomnialem. Moj mechanior to wyjmowal i czyscil, przy okazji jakichs innych napraw - teraz mi sie przypomnialo jak szukalem innych tematow o tym i znalazlem swojego posta z taka informacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze na bank odpadają bo mam założone praktycznie nowe, a jeszcze sprawdzę ten zaworek dziękuję za poświęcony czas i pomoc

Pawulon, a nie założyłeś czasami tarcz MSI ?? bo jeśli tak, to bym wcale nie był taki pewien, że odpadają, ja swoje wymieniłem po 4 500 km bo niestety, były krzywe...poszła w świat jakaś wadliwa partia, źle odlana i nierówno się ścierały więc zaraz po wymianie było OK a po chwili jeżdżenia zaczęło się pulsowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bargar, Asystent hamowania rozpoznaje po sposobie nacisku na pedał hamulca (mierzy przyspieszenie pedału hamulca na podstawie różnicy czasu pomiędzy jego skrajnymi położeniami lub też chwilowe zmiany ciśnienia w układzie), czy mamy do czynienia z sytuacją zagrożenia. Jeśli tak, to w ułamku sekundy zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym (stąd te dziwne stukanie lub też pulsowanie pedału hamulcowego - to właśnie pompa ABS utrzymuje podwyższone ciśnienie), w wyniku czego następuje szybsze rozpoczęcie procesu hamowania, a tym samym skrócenie drogi hamowania. To tak w skrócie, jeżeli coś nie tak to poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper czyli te pulsowanie czy pukanie pedału to normalne? Ja czegoś takiego u siebie nie zauważyłem. Więc jak szybko depnę na hamulec to on jeszcze próbuje mnie wyprzedzić i doprowadzić do hamowania z działającym abs, tak? Czy fizycznie można rozpoznać czy ten układ działa, czy jest on diagnozowany tylko z absem (lampka na liczniku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!