Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z silnikiem


NITEK-N2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich .

jestem nowym forumowiczem zeby zapytać o nurtujący mnie problem przeczytałem wiele postów ale nie znalazłem podpowiedzi.

posiadam megane z 1996 roku silnik 1,6 RN instalacja LPG , usterka przy silniku nastąpiła z dnia na dzień. Najpierw to wsiadająć rano nie mogłem odpalić silnika na benzynie, silnik sie dusił po mczy gasł aż za którymś tam razem gdy dodałem mocniej gazu odpalił od razu przełączając się na gaz. było to prz 3000 obr. po przełączeniu zpowrotem na benzynę w celu sprawdzenia usterki silnik gasł momentalnie podczas gdy dało się go przełączyć na gaz silnik chodził ale jakoś nierówno. Dodatkowo coś zaczęło mi klekotać w silniku okazało się że są to drgania z uszkodzonego katalizatora w którym oberwała się porcelanka-wkład, wymieniłem tą część ale nie na katalizator ale na strumienice bo tansza nie chciałem ładować pieniedzy w tak stare auto. Nie zmieniło to nic w zakresie odpalania na benzynie i na dodatek gdy chcę odpalić silnik na benzynie zapala się kontrolka żółta z weżykiem

→ΛΛΛ→ gaśnie ona po przełączeniu na gaz. Samochód spala mi na gazie 11,6 litra LPG kiedy swego czasu spalał 7,2 litra, mam wymienione świece kable załonowe , przeglą gazowy wraz z czyszczeniem parownika i wymiana filtra gazu tylko nie wymieniłem filtra powietrza czy to może mieć wpływ na spalanie? czy ktoś z forumowiczów mogłby mi pomóc w opisanych problemach od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś strzał w wydech albo dolot to masz uszkodzona sondę lambda albo przepływomierz ale najpierw spróbuj wysuszyć auto bo jest wilgotno czesto takie awarie zdarzaja sie przez zawilgotnienie a jak wyschnie to przechodzi jak reka odjął.sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!