Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio JVC KD S7R nie czyta płyt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tym radiem nie czyta płyt(wiem ze to tylko ma CD nie MP3).

Wkładam płytę radio ją pobiera słychać jak napęd pracuje, ale to wszystko po chwili płyta się wysuwa sama i radio przełącza się na fale FM.

Czy to laser, czy może jakiś czujnik ?

Ile może wynieść naprawa i czy jest w ogóle opłacalna ?

Druga rzecz jak to radio podłączyć pod ori wiązkę auta

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek, ale ja nie mam żadnego Errora. Po włożeniu płyty normalnie radio wczytuje ale po chwili płyta sama wyjeżdża próbowałem na oryginałach i wypalanych robi to samo. Słyszałem ze w radiu z MP3 jest czujnik który odpowiada za to ale nie wiem czy w tym też jest.

 

Dodano: 15 lut 2012 - 20:18

Mam kolejny problem :l:

Otóż podłączyłem radio JVC KD S7R (nie zmieniałem przewodów w kostce instalacji auta, radio ma wbudowaną kostkę w sobie ) i przekręciłem kluczyk na 1 stopień od razu wszystko działa, kontrolki zapalają się tak jakbym miał kluczyk przekręcony na 2 stopień i cała elektryka działa (oczywiście auto odpala po przekręceniu za drugi stopień).

Po odłączeniu radia i przekręceniu kluczyka na 1 stopień dalej jest "choinka" i wszystko prócz uruchomienia auta działa.

Nie wiem co się stało ;) , nie potrafię wyciągnąć tych pinów z kostki iso (kostki auta) wiem ze jest języczek ale nie mam pomysłu jak i czym go odhaczyć

 

Dodano: 16 lut 2012 - 17:07

Witam pomoże mi ktoś to podłączyć prawidłowo ?

radiomzm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze (99%) kolory są dobierane jednakowo (przynajmniej te zasilające), czyli czarny-masa, czerwony-+ z aku, itd. Połącz odpowiednie kolory, czyli np. czerwony z czerwonym, i powinno grać i zapamiętywać stacje.

Chyba, że źle zrozumiałem. Jak chcesz włożyć jedną wtyczkę w drugą (z obrazka), to nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz włożyć jedną wtyczkę w drugą (z obrazka), to nie ma takiej opcji.

rysunek miał przedstawić tylko co na jakim pinie jest. Kostki z instalacji auta to już kostki ISO, więc pasują do wejść w radiu.

Połącz odpowiednie kolory, czyli np. czerwony z czerwonym, i powinno grać i zapamiętywać stacje.

Zamieniłem czerwony z żółtym i podłączyłem radio, zamiana spowodowała włączenie się radia bez kluczyków w stacyjce radio pamietało stacje ale muszę je wyłączać przyciskiem (tak nie chce), połączyłem z powrotem jak było i radio znowu nie pamięta stacji ale włącza się po stacyjce (tak jak bym chciał) tylko jak mam zrobić żeby pamiętało stacje ? Podłączyć czerwony pod żółty, co wtedy z pine w radio od aku?

 

Dodano: 17 lut 2012 - 19:28

Radio czasem czyta płyty dobrze czasem od razu wysunie płytę sprawdzałem i oryginalne i wypalane (to bez różnicy) czyta wtedy kiedy chce

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty przewód uruchamia i wyłącza radio po stacyjce. Czerwony podtrzymuje pamięć (+ z aku). Jeżeli chcesz, aby radio działało niezależnie od stacyjki, łączysz żółty z czerwonym wychodzące z radia i podłączasz pod czerwony z wiązki. Żółty z wiązki zostaje niepodłączony. Jak połączysz żółty z żółtym i czerwony z czerwonym, radio powinno włączać się i wyłączać po stacyjce, również powinno pamiętać stacje. Jeżeli tak nie jest, UCH lub stacyjka nie domaga (sądząc po reszcie Twoich problemów, to coś z UCH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy radiu nie mam wiązki bo wygląda to tak dscf0472q.jpg

czy po odłączeniu UCH będę musiał kodować od nowa pilot ? Co jeśli UCH jest do wymiany, jak "nowy" zakodować pod swoje auto, czy trzeba kupć komplet (UCH sterownik silnika, stacyjka z kluczykiem, odbiornik IR) ?

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy radiu nie mam wiązki

Zasada ta sama, tylko na pinach lub kablach.

czy po odłączeniu UCH będę musiał kodować od nowa pilot ?

Nie jest to wykluczone, ale możliwe jest, że nie będziesz musiał kodować.

jak "nowy" zakodować pod swoje auto

Wystarczy UCH z kluczykiem (elektroniką kluczyka). Ważne jest, żeby kluczyk był parą dla UCH. Nie można mieszać kluczyków i UCH. Chyba, że nie masz immo oraz centralny masz poprzez dodatkową centralkę (dodatkowy pilot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobrze jutro postaram się ogarnąć tego UCH.

BARDZO dziękuję za szybką i zwięzłą odpowiedź

Dam znać czy się poprawiło czy nie

 

Dodano: 06 lip 2012 - 17:03

Witam

Przepraszam ze tak późno ale miałem inne problemy z autem,

Doszedłem do tego że samo radio było wadliwe.

Temat do zamknięcia bo radia już niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!