Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyrzuca uszczelke filtra oleju


janek22

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam problem, mam Renault Scenic II 1.9 cdi (2005r). Zaczeło mi wyrzucać uszczelke filtra oleju. Myślałem, że to odma, przeczyściłem ją, ale problem nadal pozostał. Proszę o radę i pilną odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ten problem pojawił po raz trzeci w ciągu tygodnia w 1,9 dci przy mrozach większych niż -14 stopni. Co może być nie tak??

 

Dodano: 13 lut 2012 - 10:48

Kolego janek22nie wiem czy nam coś to pomoże ale dzisiaj dzwoniłem do zaprzyjaźnionego warsztatu który się specjalizuje w autach francuskich. Powiedzieli mi, że w pompie olejowej znajduje się zawór regulujący ciśnienie oleju i jeżeli przy niskich temperaturach zamarznie to wtedy pompa daje większe ciśnienie niż powinno być w układzie i dlatego może wywalać uszczelkę na filtrze. Co ciekawsze nie da się wyregulować ani przeczyścić tego zaworu i wymagana jest wymiana całej pompy.

 

I mam pytanie do kolegów czy może ktoś podać numer seryjny pompy do silnika 1.9DCI F9Q 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

a wszystko przez ODME

:P :D Jeżdżąc krótkie miejskie trasy przy niskich temperaturach ,,masełko'' potrafi odłozyć się pod korkiem wlewu a co dopiero w przewodzie odmy..po prostu trzeba czasem silnik ,,przegonić'', czyli zagrzac i pojechac trochę żeby to g...o z węża sie wytopiło z powrotem do oleju a część zostanie zassana do spalenia powtórnego,ot,co..tak działa ODMA.

 

Dawniej odmę czyli odpowietrzenie silnika spuszczało się pod silnik :D Fiat125 itp.....dzisiaj działa ekologia która trochę,,utrudnia'' życie jak widać.

Edytowane przez tom2125
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!