Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszła skrzynia biegów


evo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa dni temu poszła mi skrzynia biegów podczas jazdy.

Kilka dni wczesniej, przez kilka dni jeździła Megi moja siostra (prawko ma od 2 msc), bo auto zostawiłem a mnie nie było. Może kiepsko biegi zmieniała, zgrzytneło pare razy i masz ci los (ile zgrzytów/pomyłek ta skrzynia zniesie? W nauce jezdy mają to pewno często ;) ).

Objawy były takie, że biegi ładnie wchodziły, silnik ładnie pracował, ale napęd nie był przenoszony na koła.

Licznik podczas holu działał (przy puszczeniu sprzęgła + gaz chyba też).

 

Czytałem że takie objawy, to może być wyskoczenie segera itd.

Zaznaczyłem im to, by to sprawdzili. Dzwolili że nie, teraz wymieniają skrzynie. Koszt 440 zł + 250 robocizna. Ponoć tarcza była zjechana i poszła. Raczej drogo to nie jest, bo na Allegro chodza skrzynie po 500-600 zł.

Najlepsze jest to, że wg nich wstawiają mi nową ... ;) (tiaaa)

 

Czy przy wymianie skrzyni, wymienią też tam olej, ponoć 3,5 l? Czy może im zaznaczyć, by to wymieniali - nie wiem kiedy był wymieniany, bo jeżdze Megi dopiero od 8 tkm (a ma 170 tys).

 

ps. ponoć jedna z poduszek też jest do wymiany, ta pod skrzynią - czy to mogło miec jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za skrzynie bdb (chociaż nie wiadomo w jakim stanie jest), olej zmieniaj - warto, co do poduszki i jej wpływu to mogło tak być, ale jeśli poduszka byłaby do wymiany to mocno by szarpało podczas ruszania i na postoju wibracje na nadwozie by sie przenosiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibruje mi troszke drążek biegów, i nieco silnik po przygazowaniu.

Jednen warsztat sprawdzał i mówił że poduszki są ok, inny że do wymiany.

Ale sprawdzali to bez zaglądania do "poduch" ... tylko przez próby szarpania, gaz na hamulcu i popuszcznie .... tak to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak to sprzęgło poszło i to za nie chcą 440 zł za nowe + robocizna.

Auto ma równe 10 lat, więc przyszła pora na nie ;)

Siorka dostała tylko mały opieprz, by go nie paliła przy parkowaniu ;)

zresztą i tak już nie ma wstępu do auta ;)

 

ps. przy okazji chciałem wymiane olej od skrzyni biegów. Poszło 3 l, zaśpierali 150 zł bo niby tylko dobry stytetyk tam może wejść....

 

+ regulacja zaworów (też przy okazji) - razem prawie 1000 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ;)

Wymówka, by nie dać jej już auta - bezcenne ;)

 

ps. pozwalałem jej przez ostatnie kilka msc. bo przygotowywała się do EGZ prawa jazdy, no i ostatnie 2 msc tez jej dawałęm okazjonalnie będąc z wizyta u rodzinki, w ramach doskonalenia jazdy samej po mieście.

Ale skończyło się ;)))))))

niech kupi sobie swoje i tam psuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!