Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku scenic 1,6 8V


spiral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc, przeglądam 2 godziny forum i nie znalazłem rozwiazania mojego problemu. Mianowicie ostatnio zauważyłem dziwne stukanie w silniku. Samochód stracił na mocy i cały się trzęsie do tego jescze ten stukot jakby młotkiem o aluminiową część. Mechanik nie wie co to jest. auto jest po wymianie rozrządu, oleju i regulacji zaworów. Jedyne co mi podpowiedział, to to że jedna cewka(wcześniej już wymieniona, ale nie oryginał, chiński) jest na wykończeniu i daje słabą iskrę. Oryginalna cewka będzie za dwa dni. Za namową mechanika kupiłem oryginalną, ale używkę. Proszę podpowiedzcie czy ten stuk może mieć coś wspólnego z zapłonem. Dodam jeszcze, że przed oddaniem do mechanika zauważyłem że spadały obroty po włączeniu świateł mijania :lol: Masakra, co za auto :o Mam przebieg 190 tys. autko na gazie. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym stukaniu: mniej więcej gdzie, zależność od prędkości/obrotów.

cały się trzęsie do tego jescze ten stukot jakby młotkiem o aluminiową część

Albo cewka lub coś z zapłonem, albo/i regulacja zaworów nie jest dokonana prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj cewka wymieniona na nową VALEO, co się okazuje objawy jeszcze gorsze. Po wizycie u diagnosty: Brak ciśnienia silnika, czyli pęknięta uszczelka pod głowicą, co było bezpośrednią przyczyną uszkodzenia silnika!!!Nie wiem czy to wszystko sięzgadza bo nie jestem mechanikiem i nie mam bladego pojęcia o silniku auta. Najgorsze jest to że pięć dni wcześniej auto było u innego mechanika, który wymieniał rozrząd i regulował zawory. Dziwne, nie zauważyłby pękniętej uszczelki pod głowicą? Chyba, że wziął pieniądze za regulację zaworów a ich nawet nie tknął. Generalnie nie wiem co robić, ale chyba skończy się na wymianie silnika. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wydmuchana" uszczelka to jeszcze nie tragedia. Sprawdź czy: "przybyło" ci oleju (woda przedostaje się do miski olejowej) czy może wody w zbiorniczku wyrównawczym (olej przedostaje się do kanaów płynu chłodniczego). Jesli tak to czym prędzej wymień uszczelkę pod głowicą (+ planowanie głowicy jeśli potrzeba). Moim zdaniem za brak kompresji (bo pewnie tego silnikowi brakuje) może odpowiadac także uszkodzony pierścień na tłoku i wtedy właśnie może stukać i nie mieć mocy. W takim przypadku może cię czekać generalny remont silnika (zależy jeszcze jak wyglądają gładzie cylindrów).

Podsumowując im mniej teraz będziesz jeździł przed naprawą tym lepiej dla silnika - każdy km więcej będzie dokładał swoje 3 grosze do poważnej awarii w twoim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za podpowiedź, coś mi się wydaje, że będzie to druga wersja z pierścieniami, czekam na to aż mechanik się nim zajmie, rozkręci i powie co robimy i za ile. Na razie mam nagrany silnik za 600 zł. Ktoś się orientuje ile może wynieść robocizna za przełożenie silnika??? Dziękuje za podpowiedzi, jak tylko coś będę wiedział to dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!