Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane - jaki silnik?


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich uczestników Forum.

 

Można powiedzieć, że jeśli chodzi o samochody Renault to jestem laikiem, dlatego też chciałbym zasięgnąć rady od osób które na tych samochodach już się poznali i mieli okazje je sprawdzić.

 

Otóż mój problem tkwi w tym - Renault Megane ma być moim pierwszym samochodem, dlatego też miałbym parę pytań odnośnie tego samochodu.

 

1. Czy jest jakiś rodzaj silnika (diesel lub benzyna), który jest mniej awaryjny od innych?

2. Jakie są najczęściej "wadliwe" rzeczy w tym modelu?

3. Jakie jest przeciętne - realne - spalanie w mieście oraz poza?

 

Osobiście mam "lekką" nogę. Można nazwać mnie również niedzielnym kierowcą - jazda 70-80 km/h.

 

Dla przykładu podam linki samochodów, które jak dotąd wyszukałem. Może odrazu zauważycie usterki na pierwszy rzut oka?

 

1. http://moto.allegro.pl/ladna-megane-lift-klima-1-4-16v-30-zdjec-i2229144679.html

 

2. http://otomoto.pl/renault-megane-swiezo-z-niemiec-oplacone-C23341649.html

 

3. http://otomoto.pl/renault-megane-1-6-16v-klima-C23347897.html

 

z góry dziękuje osobom, które włożą swój czas w odpowiedź na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie: ile będę rocznie przejeżdżać samochodem? Bo jak jazda głównie trasa i powyżej 40tysięcy to prędzej diesel :-) jednak jeśli miasto to benzyna. Sam mam 1.4 16v i powiem, że silnik zaskoczył mnie swoją ekonomicznością na duży plus.

 

2. Megankę mam od prawie dwóch lat i hm... Raz problem z gasnącą deską razem z tylnymi światłami (ale dało rade zrobić samemu), głupie mocowanie pochłaniacza par paliwa, ale to też można zrobić samemu, jeśli uchwyt zeżre rdza. Co do samej rdzy to u mnie są tam jej jakieś małe oznaki, ale bez tragedii bym powiedział.

 

3. Spalanie? W tamte wakacje trasa (700km) mi wyszła jakoś 5,5litra na 100km więc przyzwoicie :-) jak na samochód z całkiem sporym bagażnikiem i tymi komfortowymi fotelami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam I ph II z silnikiem 1,4 16V i bardzo sobie chwalę. Silnik w codziennym użytkowaniu jest przyzwoicie dynamiczny i przede wszystkim ekonomiczny. Jeśli to ma być samochód do codziennego użytku na dojazdy do pracy i od święta na wyjazd, to spokojnie możesz brać 1,4 (ale 16V!).

Wiadomo, że z pięcioma osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem nie jedzie się już tak przyjemnie, ale nadal nie ma tragedii - można się wybrać na wakacje.

Spalanie - zimą w mieście (dojazdy do pracy 9 km) z codziennym tkwieniem we wrocławskich korkach nie przekroczyło nigdy 8,5 l/100 km. W lepszych warunkach 7-8 l.

W trasie spalanie 6 do 7 l/100 km, ale jadąc ekonomicznie spokojnie schodziłem do 5,5 - 6 l/100 km. Jeśli jeździłbyś z tak "lekką nogą" jak piszesz, to zapewne miał byś pięć litrów z groszami standardowo (w trasie).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam meganke 1.4 16v 2001 rok i ogolnie auto polecam tylko trzeba kupic w dobrym stanie, robie dlugie trasy i nic mi sie nie psuje oczywiscie rzeba robic rzeczy uzytkowe na czas spalanie przy mojej szybkiej jezdzie 10l gazu w miescie 9 l lpg jadac spokojnie tak jak piszesz 80-90 spalanie schodzi do 6 l lpg. Jedna rzecz na ktora bardzo narzekam to fotel, jest niewygodny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewygodny fotel :-)

Wszyscy chwalą megane1 właśnie za bardzo wygodne fotele.

 

Co do motorów to:

ph1 najbardziej polecany to 1,6e bądż 2,0 8v, oba trwałe, oba idealne do LPG

phII to co kto lubi, 1,4 lub 1,6V, oba dobre do LPG, spalanie podobne, 1,6 przy większym obciążeniu bardziej daje radę :-) LUB 1,9 DTi/DCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedyny mądry wybór to 2.0 8v. 1.6 i 1.4 spalanie to samo co 2.0 a troszkę kucy mniej. Mówisz, że niedzielny kierowca, to Ci powiem że dla takiego też lepsza będzie 2.0. Chociażby przez sam komfort jazdy. Nie będziesz musiał tak piłować żeby wyprzedzić jadącego 50km/h przed Tobą. To tyle z mojej strony no i oczywiście to moje zdanie, każdy może to widzieć w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użytkuję i polecam F3R`a - 2.0 8V nie tyle przez jego moc ale przez bezawaryjność. Z relacji z innymi osobami, utwierdzam się w przekonaniu iż jest to najlepsza jednostka napędowa.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!