Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki interfejs (kabel) do Scenic II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zgodnie z moim pytaniem, chciałem uzyskać informacje od użytkowników Scenica II.

Posiadam Scenica II 1.6 16v rok 2006 czasami pojawiają się błedy np. airbag kierowcy, w takich sytuacjach jestem zmuszony skorzystac z Aso, wiadomo wiąże sie to z nie małymi kosztami. Chciałbym to zmienić sciślej kupić odpowiednie oprogramowanie i kabel dedykowany to tego typu samochodu. Przegladałem formum ale niestety w dalszym ciagu nie wiem co powinienem kupić, jest tyle tego np. na allegro.

W związku z tym proszę o Was użytkowników Scenica II o pomoc

Chciałbym wiedzieć jaki kabel tu pasuje do mojego auta?

Gdzie taki kabel można dostać (mile widziane linki na allegro)?

Skąd pobrać jakiś soft do obsługi kabla oraz mojego scenica, mam na myśli odczyt kodów (błędów), diagnosę systemu.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest CLIP, dedykowany do aut marki renault. Oprogramowanie to jest najmniejszy problem, na pm moge więcej info podać. Cena takiego interfejsu to ok 800zł - chiński. Niby jest coś takiego jak ddt2000 ale chyba nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami pojawiają się błedy np. airbag kierowcy, w takich sytuacjach jestem zmuszony skorzystac z Aso

i co robią? wysuwają szufladę, poprawią przewody i kasują Cię za to?

no bez jaj! sam sobie to zrób raz na zawsze <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko prztkład. Błedy róznego pochodzenia musza zostać kiedys wykasowane, np ostatnio miałem problem z klima nie uruchamiała sie dokładniej sprezarka. Wizyta w warsztacie znajomego i informacja od mechanika nie ma czynnika chłodzacego, ok sprawdzamy okazało się ze jest. druga informacja od mechanika że to problem z elektronika np. odczepiony przewód. Pojechałem do serwisu okazało sie że na ten model scenica jest zgłoszona nota i niektóre spręzarki po jakims czasie przestaj działać. Po podłaczeniu pod komp i diagnostyce clipem okazało sie ze to komp miał zarejestrowany jakiś błąd i nie uruchamiał klimy. Wizyta w serwisie to 140 zł. Właśnie takich sytuacji chciałbym jezeli sie da uniknąc.

 

Kol. Wojtek77- weź no popraw ten post, by był po Polsku. Z tego co mi wiadomo, to Racibórz już dawno do Polski należy, a że masz polskie znaki na klawiszach, to miejscami w poście widać. Trochę staranności i będzie zgodnie z wymogami....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci to, co każdy użytkownik CLIPa powinien Ci powiedzieć - samo urządzenie to jeszcze nie wszystko. to że wydasz 800 PLN (czy więcej) na chińskiego klona, to bardzo za mało, by się tym rzeczowo obsłużyć. zgadywanka z czego bierze się jakiś błąd prowadzi najczęściej do drogich napraw.

i nie piszę Ci tego, byś nie kupował sprzętu, tylko chcę Ci przekazać, że niefachowa interpretacja może sporo namieszać. taniej jest znaleźć kogoś z forum i za przysłowiową flaszkę sprawdzić CLIPem niż wydać kasę na sprzęt i nie mieć bladego pojęcia co sprawdzić/wymienić i z jakiego powodu się komunikaty pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!