Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek ...


pomerenke

Rekomendowane odpowiedzi

mam megane '97 1.6, jak parkuję pod samochodem pojawia mi się mała plamka, mniiej więcej na środku, na wysokości przedniego koła. bylem z tym u mechanika, wyczyścili silnik, obejrzeli, ale skąd wycieki nie wiedzą. powiedzieli, że jak tak mało leci, to żebym się nie przejmował, bo niejeden tak leci i żyją. obok silnika idzie taka rurka pod samochodem, gdzie tam mi się smar, olej zbiera i powoli kapie. silnik mi oleju nie bierze (ani razu nie dolewałem), osadu pod korkiem wlewu oleju do silnika nie mam (co moze świadczyć o nieszczelności jakby osad był), więc nie wiem co to moze być (mechanicy też). prosze pomóżcie jak coś możecie doradzić - skąd mi może ten olej tak powoli uciekać? czy to może zostać, jak mówił mi mechanior? już myślę że to ze skrzyni biegów, czy może też tak być?. acha, jeszcze powiem, że mechanik mi dla pewności zasilikonował wokół silnika, ale to niestety nie pomogło. prosze o poradę! i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musisz dokładnie zlokalizować wyciek, może być miska, może skrzynia z okolic półosi wew. A zaskoczyłeś mnie tą rurką pod autem co z niej olej kapie. Oryginalne odma nie mogła być wypuszczona pod auto a tylko z niej moze kapać olejem. Sprawdź czy sie nie wypięła (odczepiła). Inna rurka pod autem to klima o ile masz. Ale z niej to raczej woda kapie a nie olej. Zwróc uwage na półosie wewnętrzne i przede wszystki mwybierak (wodzik) od biegów przy wejściu do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapie z uszczelnienia wału korbowego przy sprzęgle norma przy renaultach należy wymienić zimering, koszt części 50 zł robocizna zależy już jaka technika dokonają wymiany, a o tym już pisałem co najmniej 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!