Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kod błędu 053401 - powiązane z klimą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem:

- po zimie nie odpaliła klimatyzacja, a w zasadzie załącza się jak chce

- zakupiony czujnik (presostat) i na nowym nie chce ruszyć nawet wentylator, który powinien chodzić na postoju razem z klimą, na starym wentylator chodzi, numery seryjne presostatów się zgadzają, chociaż wygląd samego wejścia (przy gwincie) czujnika jest zupełnie inny

- klima wczoraj uzupełniona ilością 550g czynnika, odgrzybiona

- komputer po skanowaniu pokazał błąd 053401 (co za licho i jak to ugryźć?) skanowano programem/interfejsem autocom [porównując z innymi koncernami, początek błędu czyli 0534 to uszkodzenie presostatu tylko czy dalsze 01 coś znaczy

- auto Renault Megane II ph II, 2007r., 1.5dci

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez chucherko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 550g czynnika to całkowita ilość czy tyle Ci dobili?

Jeżeli to drugie to prawdopodobnie masz za dużo czynnika. W ScenicuII powinno być 550 +/_ 30 g czynnika w układzie.

Jeżeli będzie za dużo czynnika to presostat nie pozwoli na włączenie sprężarki. Pewnie jak jest chłodno to klima się włącza, a jak się ociepli to już nie chce działać. Po drugie nie łapię o co chodzi z tym nowym presostatem. Jeżeli oba presostaty mają takie same NR OM to powinny wyglądać identycznie, przynajmniej ja tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita ilość czynnika 550g.

Co do presostatów to różnica jest w sposobie, w jaki czynnik chłodzący dostaje się do wnętrza bańki w czujniku, w starym, prawdopodobnie fabrycznym made in Italy jest jakby śmigiełko, a w nowym made in Mexico jest poprostu otworek i tyle. Nie wiem czy zwyczajnie nowy czujnik, jest niewłaściwy, mimo numeru pasującego wg. Renault i sprzedawcy (allegro).

Czy jeśli presostat będzie uszkodzony, to będzie to skutkować niezałączaniem się wentylatora (1bieg na postoju) przy świecącym się AC (mimo, że klima nie chodzi)?

Dziwne jest to, że po założeniu starego klima ruszyła, a później znowu nic, nawet wentylator nie załącza się.

Jeśli uda mi się to dzisiaj wrzucę fotki obu presostatów.

Edytowane przez chucherko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!