Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podświetlenia pokręteł


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może miał ktoś taki problem jak ja? A mianowicie kiedy włożyłam sobie radyjko do mojej megi przestalo mi działac podswietlenie pokręteł od nawiwu a kiedy je wyjmę wszytsko działa bez zarzuti :evil: czym to może byc spowodowane?

Na forum można pisać Polską czcionka. Nazwę tematu zmieniłem tak aby była zgodna z regulaminem. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie swieci ci tylko podswietlenie nawiewu czy cos jeszcze jak masz wlozone radio? moze masz gdzies zwarcie od radia niewiem dokladnie ci nie powiem ale sprawdz bezpieczniki sprobuj dac wiekszy i zobacz czy bedzie dzialac:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik to element jednorazowego użytku. Jesli wyciągniesz radio to wszystko OK czyli ?

napewno nie bezpiecznik. Wsuwając radio przemieszcza się któryś z przewodów w wiązce zasilajacej oświetlenie nawiewu. Kiepski styk na najblizszej łaczówce i masz efekt. Jak znaleźć.?. Obejrzyj dokładnie na co naciska tył radia lub wiazka z radia (antena?) itd. Spróbuj dłonią poprzemieszczać wiązki. Jeśli w trakcie zgaśnie podświetlenie to jest przyczyna zlokalizowana. Luźny styk który trzeba dalej odszukać. Napięcie jest bezpieczne nie ma obawy o "kopanie". :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy może miał ktoś taki problem jak ja? A mianowicie kiedy włożyłam sobie radyjko do mojej megi przestalo mi działac podswietlenie pokręteł od nawiwu a kiedy je wyjmę wszytsko działa bez zarzuti :evil: czym to może byc spowodowane?

 

I co, znalazłaś feler? Grzechub miał rację? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie też się tak działo. Zacznijmy od tego, że za podświetlanie deski rozdzielczej odpowiedzialne są dwa obwody zabezpieczane dwoma różnymi bezpiecznikami. Jeden obwód odpowiada za podświetlenie panelu nawiewów i chyba zapalniczki a drugi całej reszty. Kable zasilające do radia wychodzące z fabrycznej instalacji w meganie mają to do siebie, że ich zwieranie z kablem w którym jest napięcie powoduje najrózniejsze efekty. U mnie w zależności od tego jak je połączyłam: nieświecenie nawiewów (tak jak u Ciebie), świecenie się całej deski rozdzielczej i oświetlenia wnętrza nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i wyłączenia świeteł (!) przed wyjściem z auta wyciągałam bezpiecznik żeby zgasły :-) ; lub - najlepsze - włączanie pierwszego stopnia zapłonu! (po zwarciu kabli z napięciem stałym - czerwonego i z napięciem podawanym po przekręceniu stacyjki - żółtym. Początkowo myślałam że to tylko w mojej instalacji jest coś spie... ale sprawdzałam w innej meganie i było to samo

 

podsumowując:

podłącz sobie inaczej radio

o ile dobrze pamiętam gaśnięcie podświetlania nawiewów u mnie było spowodowane połączeniem cienkiego, beżowego kabla - (podświetlanie z kostki do podłączenia radia) z czerwonym lub z niebieskim. Niestety to wszystko jest jeszcze zależne od modelu radia, ja za każdym razem miałam inne "efekty" Jeśli się trochę na tym znasz odetnij fabryczną czarną kostkę zasilającą i pokombinuj. W razie czego zajżyj też tutaj: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24...ble/isoshop.htm

 

trochę ciężko mi to wytłumaczyć więc jeśli nie dasz sobie z tym rady prześlij mi model radia a spróbuję pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!