Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"trzeszczenie" na wstecznym...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jadąc po dość wyboistej, polnej drodze zawadziłem podwoziem o wystający kamień lub korzeń.

Gdy w samochodzie jadą 3-4 osoby słychać w okolicy prawego tylnego pasażera "trzeszczenie" w podwoziu(mniej/więcej pod stopami pasażera). Problem wystęuje tylko podczas cofania, jadąc do przodu nic nie słychać.

Gdy samochód nie jest obciążony nic nie słychać w podwoziu, nawet na wsteczym.

 

Wjechałem dziś na kanał...nie widać żadnego wgniecenia ani uszkodzenia od spodu samochodu.

 

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś guma tuleja gumowo-metalowa to cholerstwo trzeszczy ale miejsca musisz sam poszukać ( w tym miejscu które opisujesz najbliżej jest tylna oś) czekaj a patrzyłeś na korektor siły hamowania tam jest taka sprężyna ona też będzie trzeszczeć wydawać odgłosy podobne do OSŁA spryskaj wd-40 posmaruj smarem

 

ustrojstwo te jest na środku osi tylnej od tyłu przyczepione zaraz za wytłoczeniem na koło samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj a patrzyłeś na korektor siły hamowania tam jest taka sprężyna ona też będzie trzeszczeć wydawać odgłosy podobne do OSŁA spryskaj wd-40 posmaruj smarem
myślisz że to by trzeszczało tylko na wstecznym biegu i tylko przy obciążonym samochodzie? Sprawdzę jutro ale mam wrażenie że coś się "urwało" i będzie to powazniejsza sprawa, ale lepiej żebyś Ty miał rację ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz jak jest zawieszenie z tylu megi skonstruowane. masz belke w ksztalcie |____| na koncach pionowych kresek masz oski kol, tam gdzie "pionowe" (podluzne) lacza sie z poprzeczna belka tam masz (bardziej z przodu auta) "zawiasy". tam tez sa elementy gumowe, ktore czesto sa powodem trzeszczenia w stylu "stara wersalka". jak jedziesz do przodu, belka jest wleczona za samochodem, stad tez jej nazwa. jak cofasz, belka jest jakby wciskana w auto, wtedy ewentualne luzy moga powdowac skrzypienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za objaśnienie. Będzie trzeba jechać do fachowca. Dam znać jak sie dowiem co to było.

 

tam tez sa elementy gumowe, ktore czesto sa powodem trzeszczenia w stylu "stara wersalka".

 

wiem już co mi trzeszczy ;-)

Nie jest to zawieszenie...tylko rura wydechowa! :-|

 

Musiałem urwac jakiś zaczep(nie wiem jak rura jest mocowana do spodu samochodu) i podczas cofania, a także ostatnio podczas skręcania pewien odcinek wydechu obija mi o podwozie. Poczatkowo rzeczywiście było to trzeszczenie, teraz już raczej dzwonienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem tu nowy, więc mnie sprostujcie jeżeli robie coś nie tak. Też mam problem z trzeszczeniem, ale nie w tyle, a w przodzie , po prawej stronie. Kiedy gwałtowniej ruszam lub hamuję, albo też przejeżdżam przez próg lub coś podobnego, to słychać skrzypienie jak w drzwiach starej szafy. Te odgłosy znikaja w czasie jazdy po kałużach. Jeśli ktoś miał coś podobnego, to proszę o pomoc. Mój samochód to megane 1,5 DCI z 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!