Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Non stop swieci się lampka recylkulacji powie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Sprawa dotyczy samochodu Renault Megane Coupe 1.6e 1996 rok. Mianowicie dzisiaj rano otwieram auto, odpalam chcę włączyć nawiew i widzę, że pali się lampka recyrkulacji powietrza. Myślałem, że przycisk recyrkulacji jest włączony, a więc zmieniłem jego położenie. Niestety nic to nie dało, lampka non stop się świeci. Jak włączę nawiew i auto stoi to czuć dostające się do wnętrza spaliny (nie wiem czy to normalne).

 

Sam już nie wiem czy mam włączoną recyrkulację powietrza i powietrze z zewnątrz mi się nie dostaje do środka kabiny, czy po prostu tylko sama lampka się świeci.

Proszę o pomoc, co to może być. Jak mogę naprawić tą usterkę.

 

Poniżej przedstawiam widok pulpitu (wersja bez klimatyzacji).

 

 

lampka.JPG

 

 

 

Prosze o pomoc, pozdrawiam i z góry dziękuję

Marcin

 

[ Dodano: 2007-10-14, 13:01 ]

Przepraszam za odswieżanie tematu, ale czy jest jakas osoba na forum ktora spotkala sie z podobnym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

targetti, przekręć kluczyk w pozycję II ale nie odpalaj silnika. Przełącznikiem recyrkulacji przełączaj i wsłuchaj sie czy klapka obiegu wewn. jest przestawiana. Silniczek który ją porusza mozna usłyszeć. moim zdaniem to jednak sama lampka dostaje napięcie a recyrkulacja działa poprawnie. Gdybyś miał ciągle obieg wewn. to nie czułbyś spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze podczas postoju czuję spaliny wewnątrz auta.

 

Jutro sprawdzę silniczek wg. powyższego sposobu i dam znac jak efekty.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-10-27, 11:40 ]

Sprawdzilem , i musze stwierdzic ze po przekreceniu stacyjki (bez odpalania silnika) i nacisnieciu przysisku recyrkulacji nie slysze nic. Totalna cisza... chyba silniczek od recyrkulacji nie chodzi. Ma ktos moze schemat, gdzie taki silniczek sie znajduje i jak sprawdzic caly system recyrkulacji ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!