Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpala i gasnie po wycince immo


triplex130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam za zaśmiecanie tego forum tematem nie ktory nie dotyczy Megan. Ale niestey moje forum siedzi cicho, elektroda niestety tez. A że rozchodzi się o pojazdy konstrukcyjnie do siebie podobne mam nadzieje ze ktoś może coś podpowie.

Tak więc chodzi o lagune z 2000r. Silnik taki jaki był w megane (1.9 dti f9q 716). Z tego co wiem osprzęty tych silników są takie same.

 

Pare dni temu podczas jazdy zapaliła mi się lampka immo, drzwi zamknęły się i otworzyły. Lampka elektryki migała (ale tylko na biegu jałowym).

Zajechałem do domu,zgasiłem silnik i zabrałem się za przegląd bezpieczników i przekaźników. Niesteyy wszystkie sprawne,wiec próbuje odpalić auto... niestety nic z tego. Lampka immo nie świeci, rozrusznik kręci ale nie odpala. No wiec podzwoniłem,powiedzieli mi że immo. Zabrałem więc sterownik do fachowca,ten coś podziałal oddał kazał przeciąć pin 59 na wtyku sterownika. Niestety po tej operacji nadal jest problem. Teraz auto odpala na 3 sekundy,gaśnie a lampka elektryki miga. Wygląda to tak,że jak od razu po włożeniu kluczyka odpalam,to odpali i zgasnie. Jak poczekam 3 sekundy i lampka elektryki ze światła stałego zacznie migać,to już nie odpalę. Pogrzebałem trochę i znalazłem przepalony sterownik centralnego zamka (co wyjaśnia dlaczego nie działa wogole przycisk centralnego zamka oraz nie świeci dioda immo na liczniku). Pytanie teraz czy bez tego sterownika komputer może łapać błąd i gasić pojazd, czy po prostu koleś który grzebał w sterowniku coś spierdzielił? Czy może jakiś inny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by przyczyną był ten centralny, może to zbieg okoliczności wraz z blokadą immo która nastąpiła na początku. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za kimś z clipem i sprawdził gdzie i w czym wykrywa błąd - bo tak to można się dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wrocław jest bardzo przykrym miastem jeśli chodzi o specjalistów. większość to niestety naciągacze, lub mechanicy bez wiedzy albo po prostu lenie.... Już kilka osób obdzwoniłem i powiedzieli mi właśnie ze po wyczyszczeniu sterownika auto powinno palić (no chyba że to jednak nie 59 pin się przecina). Niestety żadnemu z nich nie chciało się sprawdzać tego faktu ,zaś jeden mi powiedział, że nie wie który ale w lagunie to na pewno zielony się przecina. Obecnie googluje w poszukiwaniu schematów (puki co bezskutecznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, poszukaj kogoś z clipem. Nie dzwoń na "pałę" tylko usiądź i poczytaj na forum, których speców ludzie polecają a których radzą unikać, bo i u nas i na rlkp takie tematy i opinie są.

 

http://renaultlaguna.pl/forum/topic/17984-wroclaw-elektro-mechanik-z-clip-em/

Forum wymaga logowania i rejestracji.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcholowałem auto do tego gościa, który robił sterownik. Coś pogrzebał,coś poczarował ... zalaczył clipa (4 minuty i auto paali)

 

Na clipie wyszło też ,ze mam umarły przepływomierz. Zastanawiam się, czy ma to wpływ na spalanie,i czy da się sprawdzić przepłwykę (miernikiem?) bo mam tu kilka opcji używki do kupienia i chciałbym je jakoś wytestować (facet ma kilka sztuk i niewiem ktory sprawny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!