Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłumik - Warszawa


piszu

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was drodzy koledzy z Warszawy o podanie jakiegos miejsca gdzie moglbym tanio kupic jakis dobry tlumik.

 

2 rzecz: zastanawiam sie czy nie wstawic sobie sportowego. Co kto o tym sądzi? Czy Warto? trzebaby chyba obcinac kawalek zderzaka z tylu, wiec poradzcie co robic. i ew. lista miejsc z tanimi sportowymi + montazem.

 

dzieki

 

P.S. nie wiedzialem gdzie umiescic temat wiec zdecydowalem sie na Forum Ogolne, jakby nie pasowalo to przerpaszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno tlumika to najprosztsza sprawa-najtaniej oczywiscie internet-na allegro masz pewnie kupe ogoszen od hurtownii, mysle ze tlumik koncowy nie powinien kosztowac wiecej niz 160zl , jak trafisz tania hurtownie (ta cena to najtnszy z tlumikow-polski izawit czy cos takiego), na tlumiki zwykle dostaniesz 18mscy gwarancji

ogolnie polecam cos bardziej markowego, zeby Ci szybko rdza nie weszla

-z hurtownii to; BHMD-zobacz sobie www, albo pojedz-wylot na izabelin, ok 1km za mc donaldsem jak jedziesz arkuszowa po prawej stronie, albo FOTA, 2 km dalej , tez pr prawej stronie zaraz za torami kolejowymi (linia ktora idzie na gore smieciowa w radiowie)

 

- wartsztat-jakikolwiek-bo spawanie tlumika to prosta sprawa

jak dobrze poszukasz to zrobisz i za 50zl

(robilem tak kiedys tlumik u kumpla w aucie;warsztatu niestety nie pamietam, ale ok 10 km za babicami w strone leszna, za 40zł montaz tlumika (byl niededykowany)

 

tlumik "tuning"-zobacz temat w dziale tuning , o ile dobrze pamietam pisalem kiedys na ten temat

 

 

a tak BTW;ile pzebiegu i czasu wytrzymuja Wam wasze tlumiki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie (a raczej mam nadzieje) ze tylko końcowy umarł i tego sie trzymajmy ;)

 

dzieki HR za rady, z ktorejs opcji skorzystam.

 

Human Resources wlasnie to co teraz dogorywa u mnie jest niesamowite. Tlumik byl chyba niemarkowy, co lepsze, po instalacji ok. pol roku urwala sie sama koncówka (rura wydechowa). Ojciec zawiozl go do 1 lepszego warsztatu (chcial doraźnie) a tam mu to zespawali... i na tym tlumiku Meggie jezdzi juz... ok. 6 lat. To jest arcyniewiarygodne, jednak od jakis 3 tys. juz zaczal powaznie brzęczeć i zajrzalem tam ostatnio to wyglada jak zombie, toteż czas pozegnac sie nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawałem Lanosa to miał 7 lat i 154kkm na liczniku i oryginalny pierwszy tłumik. A mój teść w neksi zmienił swój już po 40kkm. Według mnie nie ma reguły jeden wytrzyma dłużej a drugi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem pod wrazeniem wytrzymalnosci tlumikow w renaultach-chyba nie szczędzą cynku:) w lagunie po 6 latach caly czas jeździla na pierwszym/seryjnym tlumiku, meggie ma 5,5 roku prawie 90 tysiecy i caly czas jeździ na orginale:)

a co do lanosa to gacek musze powiedziec ze chyba miales fart- o ile na lanosa pod wzgledem usterkowosci nie narzekam (biorac pod uwage wlasne obserwacje bo wlascicielem nie jestem chocoaz czasem jezdze tym koreanskim autem) to tlumiki w daewoo sypaly sie bardzo szybko- po 2 latach byly RUDE:)

 

a co do tlumikow ogolem to niestety im mniej sie jezdzi tym szybciej sie psuja...

jak na puszce pojawia sie na zewnatrz pierwszy slad zuzycia (tzn przebicie) tzn ze od srodka wszystko jest juz wyzarte oi tlumik trzeba wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do lanosa to gacek musze powiedziec ze chyba miales fart-

 

Na każdym przeglądzie gwarancyjnym i potem na corocznym każdy z diagnostów mówił, że tłumik to już ostatni sezon, a on jeszcze kilka lat przejeździł. ;)

 

Ale ogólnie to też uważam że to był fart bo kolesie częściej wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

Proszę o informacje ile może kosztować wymiana elastycznego łacznika w układzie wydechowym scenica 1,6 16V z 2000 r. Fachmani do których dzwoniłem wycenili koszt wymiany na 250 PLN, tłumacząc to tym iż jest tam kiepski dostęp. To dużo czy czy mało a może odpowiednio za tę usługe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart314, dostęp kiepski, ale i najczęściej śruby między kolektorem, a plecionką (łącznikiem elastycznym) są przerdzewiałe. Przy próbie odkręcenia, nawet po podgrzaniu lubią się urwać. Roboty trochę jest. Jak dobrze Ci wykonają usługę (kąty spawania) to warte tej kasy. W ASO przy pęknięciu łącznika wymienia cały katalizator ;-) to tak dla pocieszenia (bo cena jest szokująca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart314, to jest zaje........ drogo bo ten łącznik kosztuje 20zł bo wcale nie trzeba wymieniac całości wystarczy wyciąć stary łącznik i wspawać nowy, a wspawanie no nie wiem jakie tam jest kiepskie dojście ale 230zł za 30 minut pracy palnikiem to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!