Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megane II


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów ;) zastanawiam sie nad zakupem megane II znalazlem kilka ofert ale maja one jak dla mnie zbyt niskie i podejrzane przebiegi :-/ czy jadac do serwisu i podpinajac auto do kompa pokaze nam czy licznik byl cofany czy nie? bo np w aso fiata podpiecie kompa nic nam nie daje :-| dziekuje za pomoc...pozdrawiam

a oto kilka autek jakie znalazlem dzisiaj...co o nich myslicie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3604906

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3592743

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie ?? ja robie rocznie 15 tyś maksymalnie...

oczywiście nie mówię, że to co tam pisze jest przebiegiem realnym ale po prostu sugeruje, że nie każdy wali po 30 tyś na rok.

 

ja megane mam z 2003, przebieg 62 tyś km jak kupiłem (pół roku temu), a to przebieg prawdziwy bo sprawdzane w aso, wiec wychodzi 15 rocznie.

 

czy jadac do serwisu i podpinajac auto do kompa pokaze nam czy licznik byl cofany czy nie? bo np w aso fiata podpiecie kompa nic nam nie daje :-| dziekuje za pomoc...pozdrawiam

a oto kilka autek jakie znalazlem dzisiaj...co o nich myslicie?

tutaj też nic nie daje, ale megany to samochody w miarę młode i powinny mieć jakąś tam historie serwisowania w aso, wiec można sprawdzić kiedy bbył np. ostatnio w aso i z jakim przebiegiem.

 

[ Dodano: 2007-10-20, 22:46 ]

Lepiej znajdz sobie jakies autko z polski, z przebiegiem max 65 tyś. Wtedy bedziesz wiedzial czy bylo serwisowane sprawdzajac w ASO.

 

jeżeli samochód jest z za Polskiej granicy to też można sprawdzić czy był serwisowany w aso i do kiedy, w renault istnieje możliwość sprawdzenia w każdym kraju europy samochodu z każdego kraju europy, po jego numerze vin, oczywiście za zgodą właściciela samochodu, czy tam sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te dwie "okazje".

 

Gdyby tak bylo - super autko z malym przebiegiem - to te samochody nie znalazlyby się w Polsce. Kupilby sąsiad Francuza albo Francuz zostawilby w rozliczeniu, kupując nowe. I każdy dealer Renault chętnie by je przyjąl, wystawil gwarancję i sprzedal jako używane z atestem.

 

Dwa możliwe scenariusze:

1) auta przyjechaly rozbite na lawetach (albo spakowane w reklamówki...) i na miejscu zostaly wyszpachlowane. Przebieg może się zgadzać.

2) do przebiegu należy dodać 100000. Prawdopodobne, bo oszczędnego diesla z autostradowym wyposażeniem (tempomat) nie kupuje się do jeżdżenia 2km tygodniowo po bulki i 5km do kościola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi widzę, że niedowiarki z Was.

W miesiącu sierpniu sprzedawałem swoją Megi Classic z 2003 r z przebiegiem ~ 40000km.

Miałem wydruk z ASO co do usterek do usunięcia z ich kosztem, także książkę serwisową z udokumentowanym przebiegiem i przeglądami. Dałem ogłoszenie, zjawił się pan z panią (małżeństwo?) i wiecie, że nie dali mi wiary w ten przebieg. Nawet nie przekonywała ich kartka z ASO z widniejącymi usterkami do zrobienia. Pani bardzo chciała jeszcze raz udać się do ASO w celu zdublowania "ekspertyzy" bo mówiła, że może mam jakiegoś znajomego co mi zrobił wydruk z km i usterklami . Auto poszło do handlarza, który pewnikiem zarobił na nim. A miła pani, mam taką nadzieję, pewnie jak kupiła Renie to z przebiegiem 130000km i pewnie jest zadowolona i nie musiała sprawdzać przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minelo juz troche czasu od mojej ostatniej tutaj wizyty i autka jeszcze nie znalazlem zadnego godnego uwagi :-( Mam jeszcze do kolegow pytanie odnosnie podnoszenia mocy w dci...jak te silniki znosza '' wirusowanie '', jakie mozna osiagnac wyniki ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do kolegow pytanie odnosnie podnoszenia mocy w dci...jak te silniki znosza '' wirusowanie '', jakie mozna osiagnac wyniki ? Pozdrawiam

znoszą marnie, max bez wymiany gratów jeżeli chodzi o 1.9dci to w granicach 140km i 300niutków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!