Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chwaszczenie amortyzatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na sam początek opiszę sprawę! Otóż, od jakiegoś czasu zaczęło mi coś trzeszczeć(chwaszczeć) z tyłu w zawieszeniu. Czasem ustępowało na dzień, i zaczynało z powrotem przeważnie jak padał deszcz. W końcu oddałem Megane do mechanika no i na drugi

dzień powiedział że to amor tak chwaszczy trzeszczy!Nie wiem czy drugi też ale to już chyba nie istotne. Amortyzatory to ALKO i mam je od początku marca tego roku i są na gwarancji 24msc! Dałem za nie 130zł za szt.

Pytanie czy tak amory mogą trzeszczeć? Uznają mi reklamacje na takie coś?Dźwięk to tak jakby coś gumowego! I napewno to jest amortyzator bo po wyjęciu go mechanik mi pokazywał

lekko wduszał i ruszał nim no i oddawał ten odgłos!

Napiszę iż trzymają dobrze ale ten dźwięk to przesada gdyż teraz to już cały czas tak trzeszczą!Jak gadałem z gościem ze sklepu co u niego brałem powiedział że miał taki przypadek jak reklamował amory(nie mówił konkretnie na co) że uznali tylko jeden a ten drugi odesłali jako sprawny! A ja w karcie gwarancyjnej mam napisane iż Gwarancja nie obejmuje wymiany tylko jednego amortyzatora! Chciałbym reklamować oba ale do tego drugiego to nie mam pewności czy też tak chwaszczy czy to tylko ten jeden! Co mam zrobić! Odpowiecie mi na mój problem??!!! Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie belka a to dlatego ze ten dzwiek słychać jak by to guma była a druga sprawa po zdemontowaniu amorów trzeszczenie znika. Przed wymianą amorów którą jak juz pisałem zrobiłem na początku marca nic mi nie trzeszczało z tyłu a mechanik przy mnie pokazywał wduszając amora że chwaszczy

 

[ Dodano: 2007-10-19, 18:38 ]

To jest tylko jeden amortyzator, drugi czyli prawy nie chwaszczy wogóle

 

[ Dodano: 2007-10-20, 20:11 ]

Witam!

Zamówiłem jednego amortyzatora tej samej firmy ( ALKO ) pojechałem dzisiaj go wymienic by tego co tak trzeszczy zareklamowac i okazało się że ten nowy amor tak samo trzeszczy, nawet mechanik mi go nie założył tylko wciskajac go rękoma wydawał takie same dżwieki jak ten ''powiedzmy stary''. Co teraz mam zrobić? Kupić nowe Kayaby lub Bilsteina?

ALKO reklamować-oba?? Co wy na to Panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny dzwięk i wymieniłem amortyzatory lecz niestey dzwięk nie ustał ale szczerze to nie sprawdzałem rękoma po i przed instalacją czy trzeszczą.

 

[ Dodano: 2007-10-25, 20:32 ]

moze byc cos z belką nie tak

 

a co dokładnie było z tą belką, może u mnie jest to samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojanjjj, reklamuj oba i sie nie przejmuj - napisz ze kupiles komplet i jeden z nich trzeszczy - dodaj tez: "prosze o rozliczenie w formie zwrotu pieniedzy z uwagi na koniecznosc zakupu nowego kompletu amortyzatorow umożliwiający mi korzystanie z auta w czasie rozpatrywania przez panstwa mojej reklamacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po sprawdzeniu drugi tez trzeszczy i juz wiem dokladnie co!

Otóź guma osłaniająca amortyzator jest jak by za ciasna i pod wpływem ruchu amora ociera o jego osłone i trzeszczy, psiknąłem wd40 w obie gumy i wszystko ustało! Czekam jak długo to potrwa, ale na mój rozum to jest wada produktu więc będe reklamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!