Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy po zakupie używanego Renault Scenic


slonik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Scenic 2.0 1998 rok, wcześniej miałem Daewoo Espero, jak to zwykle po zakupie nowego starego auta mam kilka problemów:

 

1. Kilka razy zdarzyło mi się że rozrusznik nie kręcił, tak jakby zacinał się i wtedy jednocześnie przygasają wszystkie światła i kontrolki (tak jakby padał akumulator, ale on jest ok). Dzieję się to zawsze wtedy kiedy odpalam auto po kilkunastu minutach przerwy po wcześniejszej kilkunastominutowej jeździe, jak jest zimny lub gorący to pali bez problemu. Raz musiałem go zapalać na pych przez to a kilka razy pomogło kolejne przekręcanie kluczyka aż zaskoczył.

 

2. Dziwny problem jest z lampką oświetlenia wnętrza, nie działała lewa strona lampki, otwieram patrzę a tu żarówki nie ma, myślę sobie, spoko kupię żarówkę i problem z głowy, niestety kiedy to zrobiłęm to zrozumiałem dlaczego tej żarówki tam nie ma, otóż świeci się ona non stop bez względu na to gdzie jest kluczyk, otwarte drzwi czy nawet jak jest ustawiony wyłącznik przy tej lampce.

 

3. Zacięły się drzwi tylne od lewej strony i za cholerę nie można ich otworzyć, dzyndzel nie daje się ruszyć palcami, a przy włączaniu centralnego pilotem tylko drga

 

4. Zakodowało się radio po odłączeniu akumulatora, dwa razy wprowadziłęm znaleziony kod, ale to nie był ten, a trzeci raz się boję bo podobno wtedy coś się przepala jak będzie nie prawidłowy (właściciel auta był z austrii).

 

5. Mam tylko jeden kluczyk, który właściwie nie otwiera zamków tylko udaje mi się to robić pilotem, gdzie mogę dorobić kluczyk i ile to kosztuje

 

6. Czy w aucie ten kluczyk steruje tylko zamkiem czy jest tam też alarm, jak to sprawdzić ?

 

Ogólnie jestem nieco rozczarowany, bo w espero przez 3 lata nic się praktycznie nie psuło, a tutaj te problemy mnie nieco dziwią, auto jednak jest przyjemne, ma mały przebieg 105tkm, i wygląda na dość zadbane, ładne i sprawne mechanicznie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ad1. Ewidentnie coś z rozrusznikiem masz, sprawdź podłączenie przewodów, jak to nie pomoże trza go wyciągnąć i obadać, stawiam na wyrobione tulejki/ łożyska na wirniku.

 

Ad2. Sprawdź wszystkie wyłączniki w drzwiach, każdy z nich powinien być w odpowiedniej pozycji. Sprawdź czy masz też w miejscach gdzie się dzyndzle stykają z drzwiami kawałki gumy. Pytanie dodatkowe obok zegarka powinieneś mieć lampkę nie zapiętych pasów i otwartych drzwi - ta druga się świeci? Bo jak nie to masz ja spaloną trzeba wymienić.

Po za tym pooglądał bym samą lampkę możesz mieć w niej zwarcie dlatego będzie świecić.

 

Ad3. Zdemontować tapicerkę od wewnątrz i będzie wiadomo co jest.

 

Ad4. poszukaj na forum - było

 

Ad5. również było

 

A6. "zamknij" auto przy otwartych drzwiach będziesz wiedział

 

 

Ten przebieg 105 kkm to udokumentowany masz ? Bo coś nie bardzo mi się chce wierzyć?

Nie to żebym cię straszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, radio już rozkodowane, rozrusznik na razie mnie zawiódł tzn. kilka razy się blokował, ale za którymś przekręceniem kluczyka zapalał, drzwi rozebrane i chyba zamek do wymiany będzie, o lampce oświetlenia wnętrza napisałem w innym poście, alarmu jednak nie mam...

Co do przebiegu to nie wiem czy jest oryginalny, ale sądząc po aucie i według oceny mechanika przebieg jest rzeczywisty, z tym że auto było jeźdżone w Wiedniu i pewnie głównie po mieście, częste odpalanie i stąd może problemy z rozrusznikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!