Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewane siedzenia???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauwazyłem ze w mojej Megi przy siedzeniach kierowcy i pasazera sa wyprowadzone kable i ida do podlogi. Zastawialem sie od czego one moga byc. Moze jest to instalacja do ogrzewania siedzen?? tylko ze nie mam zadnego przycisku zeby ja wlaczyc. Macie moze tez takie kabelki u siebie?? Macie jakies pomysly??Moze sygnalizacja zajecia miejsca dla poduszek powietrznych??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem bocznych poduszek?

Są właśnie w oparciu siedzenia i muszą być podłączone systemu,

ew. jeżeli mocowanie (zamek) pasów są umocowane do siedzenia to wtedy są to kable od napinaczy pirotechnicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sa to przewody do napinaczy,ale to troche bez sensu..., to jak sie cos popsuje i nie wykryje ze siedze na siedzeniua to napinacze nie zadzialają?? albo jak podczas uderzenia podniose sie troszke z siedzenia to juz nie dzialaja. lepiej by bylo zeby te napinacze dzialaly podczas wypadku obojetnie czy ktos siedzi czy nie. Cos mi nadal nie pasuje z tymi kablami :-(

Dodam iz wychodza mozna powiedziec ze srodka siedziska, jest jescze kabel ktory idzie na zamka pasow,ale to jest sygnalizacja zapieecia pasow, i mam ja wylacznie po stronie kierowcy. musze znalesc jakies dowody ze to na pewno sa kable od napinaczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscią sa to przewody pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa.

 

A nie poduszek ? Hm

A jak to działa wogóle te napinacze ??? Cuś wybucha w momencie uderzenia ?

 

Co do poduszek to wyczytałem w instrukcji, że niby po 10 latach powinno się je wymienić !!!

Co o tym sądzicie ??? Pewnie koszty spore, ja co prawda nie mam 10 letniej reni, ale tak na zaś pytam :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wykryje ze siedze na siedzeniua to napinacze nie zadzialają??

to czy siedzisz czy nie jest dla napinaczy bez znaczenia- zadziałają zawsze- brak czujników obecności pasażera, a co do kierowcy to u mnie jak nie zapnę pasów to pali się lampka i szczerze mówiąc to niewiem czy komputer poduszek i pasów bierze to pod uwagę.

 

 

A jak to działa wogóle te napinacze ??? Cuś wybucha w momencie uderzenia ?

 

Osobiście wysadziłem napinacze (tylko napinacze- bez poduch) to wam opowiem.

Huk w samochodzie jak od porządnej petardy, pasy wam podciągną ostro flaczki w stronę oparcia (naciąg około 8 centymetrów), średnia ilość dymu w kabinie i oczywiście niepowtarzalny zapach prochu. Najgorszym jednak jest kosz takiej zabawy. ASO zaleca wymianę komputera, napinaczy, pasów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sa to przewody do napinaczy,ale to troche bez sensu..., to jak sie cos popsuje i nie wykryje ze siedze na siedzeniua to napinacze nie zadzialają?? albo jak podczas uderzenia podniose sie troszke z siedzenia to juz nie dzialaja. lepiej by bylo zeby te napinacze dzialaly podczas wypadku obojetnie czy ktos siedzi czy nie. Cos mi nadal nie pasuje z tymi kablami :-(

Dodam iz wychodza mozna powiedziec ze srodka siedziska, jest jescze kabel ktory idzie na zamka pasow,ale to jest sygnalizacja zapieecia pasow, i mam ja wylacznie po stronie kierowcy. musze znalesc jakies dowody ze to na pewno sa kable od napinaczy ;-)

 

Poczytaj sobie w instrukcji, wszystkie modele są wyposażone w pirotechniczne napinacze pasów wystarczy sobie odpiąć zaślepkę przy ramie siedzenia od strony tunelu środkowego zobaczysz tam nabój piro wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pytasz o przewody a dowiadujesz się o napinaczach :mrgreen: ! jestem posiadaczem meganki od 2 tygodni jak przeczytałem twoje pytanie sprawdziłem u siebie i też mam takie przewody! jak ustalisz co to jest napisz bo to ciekawe!!! jak ja dojdę dam znać!!! Pozdrawiam!!!

 

[ Dodano: 2007-02-04, 23:46 ]

to co udało mi się ustalić to to, żę włącznik podgrzewania foteli powinien być pod popielniczkąi! niewiele ale zawsze to coś u mnie go nie ma niestety a przewody są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sa to przewody do napinaczy, w siedzeniu zamontowany jest mechanizm przenoszacy energie detonacji jakiegos ładunku pirotechnicznego (po to sa te przewodu) i sila wybuchu powoduje ze caly zamek od pasow idzie w kierunku podłogi, powodując napiecie pasow o kilka centymetrow.

No i takiego wlacznika pod popielniczka tez nie mam :mrgreen:

Moze sie cos wyjasni z pomocą zalączonego obrazka:)

post-103-1170776217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
u mnie jak nie zapnę pasów to pali się lampka i szczerze mówiąc to niewiem czy komputer poduszek i pasów bierze to pod uwagę.

 

poduszka powietrzna, pod warunkiem że jest sprawna, NIGDY nie wybucha przy niezapiętych pasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnYa, tu się mylisz, zależy to od samochodu- starsze wersje nie posiadały takiego bajerku jak czujnik w zamku pasów. Nawet mój służbowy doblo 3 letni tego nie posiada, a poduszka w kierownicy jest. W nowych samochodach jest faktycznie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!