Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca wydechu (wibracje, klekotanie)


Sewerynn

Rekomendowane odpowiedzi

cewki sprawdzałem na zasadzie odpinania, po odpieciu pracowal gorzej jak podłączyłem znowu było lepiej i tak z dwoma.... jest jakiś inny sposób na sprawdzenie cewek?? dodam oczywiście że cewki są jeszcze oryginalne czyli te sagemy... Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

U mnie dzieję się to samo ale tylko na gazie, na benzynie chodzi niby normalnie, a po przelączeniu na gaz na wolnych obrotach właśnie tak chodzi jak na filmiku no i na dłuższych trasach potrafi wystrzelić. Dodam, że jakieś dwa miesiące temu padła mi jedna z cewek i na szybkiego kupiłem w sklepie nowy zamiennik (przy okazji wymienione świece i kable - NGK. Tak się zastanawiam bo męczę gazowników a oni nic nie mogą poradzić, czy może to być wina tej nowej cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt taki jak na filmiku powoduje również dziurawy wydech, ale nie ma to żadnego wpływu na pracę silnika (w sensie, że strzela na LPG i wypadają zapłony). Należało by sprawdzić szczelność wydechu.

na szybkiego kupiłem w sklepie nowy zamiennik

Miałem dokładnie taką samą sytuację. Po 2 tyg. ta nowa cewka zakończyła żywot. Tak więc kwestia niesprawnej cewki jest nadal otwarta.

Tak na marginesie dodam, że gwarancja nie została uznana na cewkę z powodu nie posiadania faktury/paragonu od mechanika, który ją instalował (z odkręceniem i przykręceniem 3 śrub miałem lecieć do mechanika i to nie pierwszego z brzegu, tylko takiego, który wystawi rachunek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie jeszcze sprawa się do końca nie wyjaśniła dzisiaj jade na komputer może coś znajdą ... mam to samo co na filmiku też wymieniłem świece przewody krokowy i wiele innych części obstawiam jeszcze te paskudne cewki bo wydaje mi się że wypadają zapłony, nieraz jest spokoj pare dni , a następnego dnia znowu szarpanie i falujące obroty....

 

Dodano: 06 sie 2012 - 11:55

witam już wiem co dolega mojej megance na komputerze wyszło błąd cewki 2, no i czujnik przepływu powietrza ten co jest na tej rurce od dołu co wchodzi do filtra powietrza wymienie to i powinno być wszystko dobrze :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie raczej nie ustawia komputerowo cewek poprostu one skończą swój żywot i kaput trzeba wymienić ja mam w mojej megance jeszcze od nowości cewki ,, sagemy'' to i tak długo wytrzymały tylko czytałem żeby nie kupować tych cewek po 50 zł co są zamienniki bo pare miesiecy i tez beda do wymiany podwójny koszt kupować tylko firmy beru, valeo itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

w końcu udało mi się odstawić samochód do warsztatu naprawczego, gdzie stwierdzili wypadający zapłon, zostawiłem samochód na parę godzin u nich i jak poszedłem go odebrać chodził jak zegareczek, cichutko i równo (mam go już 5 lat i chyba nigdy tak nie chodził) ale na moje pytanie co mu było dostałem krótka odpowiedź, że trzeba go było wyregulować i jakąś tam nieszczelność w układzie dolotowym znaleźli i uszczelnili koszt 100 zł, a że byli trochę zajęci i jakoś nie byli zbyt skłonni do udzielenia informacji o naprawie to dałem sobie spokój.

I takie moje pytanie czy ktoś może by sie orientował co oni mogli wyregulować (zawory miałem ustwiane jakiś miesiąc temu i nic nie pomogło)i czy ta ich regulacja na długo pomoże (jak dotąd zrobiłem jakieś 250 km i na razie wszystko gra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ładnie to tak papugować :D

Za regulację zaworów skroiliby go na 250 zł co najmniej a nie 100,że nie wspomnę już o rozrządzie...musiała być to banalna usterka,pewnie 5 min.roboty :D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!