Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne piszczenie


KapselCK

Rekomendowane odpowiedzi

(Megane 96 1.6e RT sekwencja )Przez ostatnie kilka dni zauważyłem dziwne piszczenie tylko przy odpalonym silniku które dochodzi prawdopodobnie z prawego tylnego koła... dziwne ponieważ jakiś 1tys temu mialem wymieniane łożyska z tyłu...a piszczenie jest dość głośne...nie podczas jazdy tylko wystarczy że uruchomię silnik...jak wyłączę to piszczenie znika...podkreślam że również wlew gazu mam z prawej strony...Co może być przyczyna dziwnego piszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc pompka jak pisze kolega nagabicz, przekrec kluczyk w pozycje przed rozruchem (nie odpalaj silnika) i posluchaj czy jest pisk - jezeli to pompa to pisk bedzie i po chwili przestanie piszczec a po odpaleni silnika zacznie piszczec ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak Piok mówiłeś ale piszczenia po przekręceniu kluczyka nie było pojawia sie dopiero po uruchomieniu silnika i piszczy ciągle...a mam wrażenie ze piszczenie dochodzi z tylnego prawego koła a nie spod maski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć korek od wlewu paliwa.

 

U mnie w Clio (też gaz) powracające paliwo do zbiornika robiło ciśnienie i piszczało (chociaż bardziej przypominało u mnie to syk) właśnie na korku wlewu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak nie robie tego...postanowiłem sprzedać megi ;( jak wymnienialem tarcze to ktoś w serwisie wkrecił krzywo śrubę w piastę a wymiana piasty i tarcz troszki kosztuje...sama piasta okolo 400 zł...są dwa modele jedna za 240 która nie pasuje do mojej megi i druga za okolo 400 zł która pasuje...czyli podsumowując piasty, tarcze , klocki z tylu łożyska, rozrząd, oleje filtry przegląd gazu...wyjdzie około 1500 zł...wiec raczej nie ma sensu dokładać tylko sie jej pozbyć...A i jeszcze łożysko w skrzyni biegów...przy tym przebiegu 180tys niby nic nie trzeba robić przy silniku ale bierzące wymiany troszki kosztuja...Teraz rozpatruje na kupieniu jakiegos jeepa:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!