Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku lub szkrzyni


dj.wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w tym temacie było wiele postów na temat różnorodnego stukania, ale nie dotyczyły one Megane Ph1, Ph2 w wersji 2.0 w benzynie i 8v. Dlatego zamieszczam ten temat w tym miejscu.

 

Opis 1 stukania:

Stukanie podczas jazdy na biegu przy małej prędkości chodź czasem słychać je też na luzie. Jak dodaje gazu i jak hamuje stukania nie słychac, a wszystko najlepiej słychac w zakresie do 50 km/h. Najlepiej słychać przy jeździe bez gazu np.: w korku na samym sprzęgle na jedynce i dwójce, gdzieś w okolicach nóg kierowcy lub skrzyni.

 

Geneza:

Problem zaczął sie dużo głośniej (bardzo głośne stukanie, wręcz walenie) gdzieś na trasie i przy dużo wiekszej predkosci, było je słychać tylko bez gazu na biegu i na luzie w różnym zakresie prędkości. Łupało strasznie, aż myślałem, że się zatrzymam, podejrzewałem luzy na zaciskach hamulców, ale to nie to przejechałem 2x220km w tą i z powrotem i stukanie ucichło. W tej chwili stuka jak w Opisie 1,2.

 

Opis 2 stukania:

Przy ruszaniu słychac i czuc czasami stukniecie lub kilka małe, większe i lekkie szarpniecie gdzieś w okolicach silnika mniej więcej po środku bliżej kabiny na oko pod kolektorem, chodź może lekko bliżej pasażera. Podejrzewam chodź nie jestem mechanikiem, że to dwie oddzielne sprawy:

1. To jakieś łożysko (np oporowe sprzęgła) może w okolicach sprzęgła/skrzyni, bo ogłos przypomina odbijającą się ciężką kuleczkę lub unoszący się i opadający sworzeń gdzieś w okolicach nóg kierowcy.

2. Tylna poduszka silnika.

 

PS: Na początku wymienilem sprężynę wybieraka, bo miałem zużytą, ale niestety to nie to.

Zamierzam jutro zrobić przesłuchanie z mechanikiem a docelowo sprawdzić: maglownicę, sworznie, przeguby, wahacze itp, ale chciałbym tez poznać wasze opinie.

 

Moja wersja to:

MODEL Megane

WERSJA I

TYP Coupe

ROK PRODUKCJI 1997

SKRZYNIA BIEGOW Manual

POJEMNOSC 1998

MOC 114 KM (84 kW)

 

Pzdr.

W.

 

Dodano: 26 lip 2012 - 09:38

Trzymajcie się, wygląda na to że oba problemy już znikneły, rozwiązanie 20 zł na spinki do nadkoli :D, po wymianie i uzupełnieniu kilku spinek oraz śrubek wszystkie dziwne odgłosy ustąpiły. Wreszcie błoga cisza.

Edytowane przez dj.wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!