Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Cd zamiast kaseciaka w scenicu I phI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pamiętam, ale po urlopie okazało się, że odjechał mi scenic z radyjkiem na kasety więc nie mogłem zrobić tego manuala.

W międzyczasie zakupiłem sobie mini iso więc jak pojadę na warsztat do kolegi i zobaczę jakiegoś megane lub scenica z kaseciakiem to zweryfikuję tego hiszpańskiego manuala o którm pisałem wcześniej i jak będzie OK to zrobię opis po polsku.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

 

Witam

 

Na wstępie przepraszam, że to tak długo trwało, ale kłody wlaliły się pod nogi i jakoś się to odwlekło.

Zrobiłem natomiast krótkiego manuala, którego załączam poniżej. Podczas prac wyszło na jaw, że podłączenie

radia z wyświetlaczem to nie taka łatwa sprawa. Chodzi tutaj o przesył danych z zradia do wyświetlacza.

Istnieje kilka sposobów komunikacji, które nie są ze sobą kompatybilne. Tak więc radia będą działały tylko z

dedykowanymi wyświetlaczami. <czerwona>

 

Do manuala posłużyły:

1. Renault Scenic I Ph I (1998) z radiem kasetowym Radiosat 6010 czyli Philips 22DC459/62L

wyświetlacz o numerze OE 7700413529 (22SY664/62) Philips

 

2. Renault Scenic I Ph II (2000) z radiem CD Tunerlist czyli Philips 22DC279/62P

wświetlacz o numerze OE 8200028364 Sagem

 

Koszt całej operacji nie powiniem przekroczyć 200 zł.

Manual.pdf

 

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam

Lionel2000

Edytowane przez Lionel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Manual jest super, właśnie wymieniłem u siebie cały zestaw koszt 180zł razem z kostką którą dostałem razem z wyświetlaczem :P

Tylko jest jeden problem, czy na tym wyświetlaczu od radia CD jest opcja termometru?

Kostka od zegarka została odczepiona a tam jest chyba ten czujnik prawda?

jeżeli jest możliwość podłączenia to gdzie?

 

Dodano: 13 kwi 2013 - 22:25

ma ktoś może schemat kabli które idą do wyświetlacza od radia w scenicu I po lifcie? (ten długi w całości z zegarkiem) rozchodzi mi się o to co wyżej napisałem - nie wiem gdzie podłączyć czujnik do termometru bo się wgl nie wyświetla ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwna sprawa z tym czujnikiem. Sprawdzałem to podgrzewając czujnik temperatury na prawym lusterku i temperatura się podnosiła.

Było to widoczne na wyświetlaczu. Widocznie jakaś inna konfiguracja instalcji. Napisz czy działa Ci zegar?

Oczywiście istnieje schemat podłączenia czujnika do wyświetlacza poszukaj na forum np.LINK

Sprawdź też czy czerwona wtyczka nie jest włożona odwrotnie.

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa zagadka, po podłączeniu wyświetlacza i radia CD z phII do phI przestał działać prędkościomierz (pokazywał 20km/h na postoju) i nie było temperatury na wyświetlaczu. Dzisiaj odłączyłem kostki podłączyłem od nowa i wszystko działa ciekawe co było :)

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że czujnik wcześniej źle działał (pokazywał cały czas 67st) a teraz wszystko norlamnie :)

Ktoś wie co ma wspólnego wyświetlacz z licznikiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

 

Ktoś wie co ma wspólnego wyświetlacz z licznikiem?

To są naczynia połączone (radio-pilot-wyświetlacz-licznik).

Przy tunerlist jest np. opcja automatycznego podgłaszania kiedy zwiększa się prędkość samochodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam i przepraszam za odkopanie tematu ale mam pewien problem, otóż mam Megi I PHI i zrobiłem tak jak w manualu kolegi (zakupiłem wyświetlacz SAGEM AFFA2 ++ i radio Tuner List) ale po zmontowaniu wszystkiego nowy wyświetlacz niema podświetlenia oraz temperatury a reszta się normalnie wyświetla oraz pilot przy kierownicy działa i pytanie brzmi czy da się jakoś temu zaradzić?

 

Dodano: 23 mar 2014 - 05:52

Ok problem rozwiązany :) jeden kabel byl źle przylutowany a termometr wziąłem z czarnej kostki i przylutowałem do 1 pinu niebieskiej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poświetlanie to pin 7 licząc od lewej. W niektórych wersjach trzeba go podpiąć do masy.

thumb_hosting_zdjec_1395768478__2014-03-22_211658.png

 

Co do temperatury to można spróbować zamienić miejscami pin 1 i 2.

Jak u Ciebie wszystko działa to już bym nie kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, proszę o poradę odnośnie właśnie wymiany radia z kaseciaka na radio właśnie tune list. Jak widać po miniaturce mam wersję PH I z 98 r. Kupiłem radio tunelist, dodatkowo nową wiązkę kabli z kostką miniISO idącą od wyswietlacza do radia, oraz wyświetlacz Sagem tak jak w manualu od użytkownika Lionel2000, tutaj pojawia się kwestia kilku pytań.

Czy będę musiał coś dodatkowo lutować?

Czy to co mam w chwili obecnej wystarczy?

Chodzi o to, że chciałbym zatrzymać jak najbardziej oryginalną wiązkę kabli bez jakichkolwiek przeróbek.

Jak jest z kwestią współpracy z pilotem 8-mio funkcyjnym?

Czy będą problemy jak we wcześniejszych postach z termometrem i licznikiem?

Proszę o wyrozumiałość to moja pierwsza Renata i taka zabawa z wymianą radia.

Pozdrawiam

Krzemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalną wiązkę z tuner lista to nie powinno być problemu. Piloty są takie same.

Na końcu manuala są uwagi jakie zauważyłem podczas przekładki. Jeżeli coś się pojawi to możesz napisać i spróbujemy to rozwiązać.

Do odważnych świat należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Odnowię troszkę temat. Mam do tej pory kaseciaka w scenicu, chce go wymienić na cd. Dostałem radio jak w załączonych zdjęciach, jaki muszę do niego dokupić wyświetlacz by to razem działało.

dziękuje i pozdrawiam

 

Krasik

post-23374-0-14338300-1435739531_thumb.jpg

post-23374-0-64727400-1435739537_thumb.jpg

post-23374-0-68482400-1435739550_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!