Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I problem ze zmianą biegów


malygalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem wszystkie posty odnośnie skrzyni i są podobne lecz odbiegające od mojego przypadku.

Mam megane I rok 2002 1,9 DCI.

Dzisiaj jadąc do pracy miałem taki defekt.

Ruszając ze świateł zapiąłem jedynkę następnie dwójkę i później nie mogłem wrzucić następnego biegu.Po pewnej chwili udało Mi się wrzucić trzeci bieg i dojechałem do skrzyżowania. Następnie ruszałem już z drugiego biegu. Tak jechałem aż mogłem się zatrzymać. Po zatrzymaniu nie wchodził bieg wsteczny jak chciałem wrzucić słyszałem dentystę. Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie nic się ni zmieniło. Po dojechaniu do pracy biegi zaczeły biegi wchodzić ale cięzko. Bieg wsteczny też wchodzi lecz same biegi wchodzą ciężej, a najgorzej bieg pierwszy. W samej jeździe nie widzę różnicy sprzęgło bierze tak samo.

Płyn hamulcowy na normalny poziomie.

Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za pomoc w możliwości wychwycenia usterki.

Wczoraj odprowadziłem auto do mechanika więc mam nadzieję, że dzisiaj będę wiedział i mógł się podzielić informacją

 

Dodano: 16 sie 2012 - 09:29

Witam,

Mechanik który oglądał auto stwierdził, że trzeba wyjąć skrzynię bo objawy wskazują , że coś się stało przy docisku lub przy samym sprzęgle.

Denerwuje mnie fakt, że nie spojrzał na wskazane prze ze mnie punkty. Typu wybierak, poduszka i itp.

Skrzynie zawsze mogę zdjąc i narazić się na niepotrzebne koszty.

Wyruszam swoim autkiem do znajomego aby zobaczył podstawowe sprawy wymienione powyżej w poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym mogę dalej opowiedzieć o sprawie z moim autem.

Sprawdziliśmy: wybierak, poduszkę oraz łapę. Wszystko wygląda bez zastrzeżeń. Jedynie co zauważyłem ze linka od sprzegła jest luźna. włożyliśmy dla sprawdzenia dwie śruby aby zmniejszyć luz. Wynik biegi wchodzą lepiej ale nie tak samo. Wniosek że coś jest z wysprzęglaniem. Sprawdziłem na allegro czy są podobne linki w sprzedaży bo może jest inna ale są podobne. Mój wniosek że to może być coś ze słoneczkiem lub inną cześcią która wysprzęgla.

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie jakie przegło byście wybrali ?

sachs, valeo czy luk ?

 

Dodano: 04 wrz 2012 - 19:37

Witam,

Dzisiaj zakończyłem sprawę.

konieczna wymiana sprzegła, w wyjetym sprzęgle słoneczko straciło swój promień :notacrook: i źle dociskało i wysprzeglało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!