Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Coach 1.6e 1996r Trzy objawy, ktoś pomoże?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów forumowiczów.

 

Od pewnego czasu jazda moją megi nie sprawia mi przyjemności, ponieważ auto ma dwa dziwne objawy, które skutecznie psuja frajdę z jazdy.

 

Pierwszy objaw to, szarpanie autem. Dzieje się tak zazwyczaj przy małych prędkościach, podczas ruszania, albo przy redukcjach do małej prędkości. Delikatnie wciskając pedał gazu szarpie całym autem , jakby miało atak padaczki.Objaw ten występuje na I, II a nawet III biegu.

 

Drugi objaw to, chwilowy brak mocy. Dzieje się tak gdy wciskam pomału równomiernie pedał gazu. Daje się to zauważyć w granicach od 2000 do 3000 auto po prostu jakby lekko słabnie.

 

Trzeci objaw dotyczy obrotów biegu jałowego, otóż gdy odpalam auto niezależnie czy jest ono zimne czy ciepłe, nie schodzi ono z obrotów. Jeśli auto jest zimne obroty wahają się w granicach 1000 kiedy juz się nagrzeje spadają do 600-700 i jest naprawdę cicho i przyjemnie, ale nie zawsze czasem mimo tego że jest nagrzane z obrotów schodzić nie chce. Kiedy jadę z obojętnie jaką prędkością i wrzucam luz obroty nie spadają do niskich a zostaje na 2000-1500-1000.

 

Jeśli ktoś z kolegów na forum miał do czynienia z podobnymi objawami a co lepsze wie jakie są przyczyny takich zachowań się auta, prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowa użytkowników meganek 1.6 miała z tym do czynienia - mnóstwo jest opisów na forum - wystarczy poszukać

 

moje typy:

Pierwszy objaw to, szarpanie autem
poduszka silnika/skrzyni
Drugi objaw to, chwilowy brak mocy
zatkany układ wydechowy
Trzeci objaw dotyczy obrotów biegu jałowego
silniczek krokowy/brudna przepustnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo (jeślichodzi o szarpanie przy małych obtorach) w 1.6 8V z 1998 r. Pojechałem na diagnostykę kompemi okazał się czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym, wystarczyło gi i styki wyczyścic i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!