Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak tylnych świateł


cycmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc,w moim scenicu 1 nie świecą obydwa światła pozycyjne tylne,światła stop,światła cofania,podświetlenie tablicy rej.Działają tylko kierunkowskazy i przeciwmgielne.Dziękuję z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeka cię rozbieranie plastików, za kanapą pod plastikiem masz wtyczkę do sprawdzenia potem czy progu kierowcy jest kolejna i pukty przykręconej masy do sprawdzenia, po przeciwnej stronie przy progu pasażera masz 3 kostkę i punkty masy. Jeśli to będzie ok to trzeba sprawdzić miernikiem czy przejście jest między jedną a drugą wtyczką na każdym z przewodów. Choć z opisu raczej stawiałbym na uszkodzenie UCH/BSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum, mam podobny problem jak kolega cycmon, mianowicie brak świateł.

Dokładniej chodzi o brak podświetlenia:

-licznika

-postojówka lewa przód

-postojówka lewa tył

-pozycyjne lewe tył

-oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Reszta świateł ok, razem z podświetleniem środkowego panelu.

Dodam że Meganka jest w wersji bieda edyszon (96r), brak możliwości regulacji jasności podświetlenia licznika. Żarówki są dobre w każdym z wymienionych miejsc, tak samo bezpieczniki we wnętrzu jak i obok akumulatora. Po sprawdzeniu miernikiem okazało się że do wtyczek nie dochodzi napięcie :/

Proszę o jakieś instrukcje co to może być, już powoli brakuje mi nerwów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybką odpowiedź. Właśnie wracam od auta, większość punktów mas posprawdzałem i poprawiłem połączenia, ale nadal brak reakcji lewej strony oświetlenia. Kostka w progu kierowcy jest w dobrym stanie, brak sladów uszkodzeń styków.

O ile ogarniam mechanikę to z elektryką już gorzej- czy w kostce w progu po włączeniu świateł miernik napięcia powinien wskazywać jakieś wartrości (lub na których pinach powinien pokazywać napięcie)?

Z jakich jeszcze powodów lewa strona oświetlenia może niedomagać? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forumowym FTP-ie leżą schematy elektryczne pobierz sobie i posprawdzaj. Podpowiem ze na wysokości tylnego słupka tak mniej więcej nad kanapą pod plastikiem masz drugą kostkę do sprawdzenia i przewody w gumowej pleszwie też. Jeśli posprawdzałeś masy przy słupku kierowcy i lampach tylnych to masz problem w przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!