Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drugi raz nawalił wentylator!! Co zrobic??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przed przyprowadzeniem auta z zagranicy,kupiony był z uszkodzonym wentylatorem,-nie włączał się. Został wymieniony od 3 litrowej laguny z 97roku. Chodziło przez 6 miesięcy i nagle zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy...włączał się i wyłączał. A teraz to już wogole nie działa. Czy to wina silnika wentylatora,szczotek, a może jakiegoś pzrekaźnika? Bezpieczniki wporzo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czujnik cieczy chłodzącej.On powoduje włączanie wentylatora jeśli temperatura cieczy jest zbyt wysoka.Czasami nie ma potrzeby żeby wentylator się załączał bo wystarczy sam pęd powietrza podczas jazdy aby temperatura cieczy utrzymywala się w normie.U mnie wentylator załącza się bardzo rzadko.Po wyciągnięciu wtyczki z czujnika wentylator powinien się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale popełniłem mały błąd w opisie problemu :-) ...przepraszam. Otóż mam drugą awarie wentylatora, ale od ogrzewania :roll: Wtedy jak była okazja, to wymieniło się cały wentylator, no ale napewno nie będe tego robił za każdym razem. Musi być jakieś inne rozwiazanie. Chcę zajrzeć do mojej Megi w środę wieczorem, bo tylko wtedy będe miał czas na grzebanie. Już wiem, jak się tam dostać, bez odłączania klimy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w aucie zuważyłem, że też przestał się włączać wentylator(normalnie to po wjechaniu do garage po 2-3min już mielił) a przyczyną był nieszczelny termostat - zapewne zbyt niska temp cieczy dla czujnika.

 

- ale opisałem to już w innym temacie(foty)...

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=4054

Teraz po wymianie wszystko wróciło do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chcę sie zabrać, za ten wentylator. Niesteyy bez spuszczania klimy się nie obejdzie ehh. Czy ktoś może odpowiedzieć, co moze być przyczyną awarii tego wentylatora? Przypominam iż nie jest to wentylator chłodnicy.

 

[ Dodano: 2007-11-02, 11:58 ]

Dobra, prosiłbym o zamknięcie tematu. Otóż winą niedziałania wentylatora były szczotki przepalone. Poprostu teraz będe musiał znaleźć gdzieś na szrocie podobne i doszlifować....Ale ile grzebania, zeby wyciągnąć ten silnik,to szok. Klime tzreba było wypuscić ehh ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!