Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy ktoś tu się zna na komputerach?


piszu

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre starsze płyty główne mają problem z obsługą pamięci wyższej niż 512MB mimo ,że w dokumentacji mają obsługę pamięci nawet 2GB,chyba trochę na wyrost żeby się dobrze sprzedawała lub z powodu niskiej jakości.Danych raczej nie stracisz bo musiał by paść dysk twardy.Spróbuj założyć tylko nową kość i jak zadziała to dokup dodatkowe 512 lub oddaj 512 i kup 1 GB.Miałem kiedyś taką sytuację i to pomoglo,lub zainwestuj w dobrą płytę główną i przy okazji zmodernizuj komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak: bios resetowalem, nic chyba nie dalo niestety, sprbuje jeszcze baterią bo resetowalem zworką.

2. on sie nie resetuje podczas liczenia pamieci i w dowolnym momencie ale ALBO jeszcze przed wyskoczeniem okna startowego, ALBO w momencie kiedy ma sie pojawic logo Windowsa. wydaje mi sie ze nie zadalem mu krzywdy fizycznej. Mi to wyglada na szalenstwo Winka albo padniety zasilacz. dodam ze mam XP Home. fakt jest faktem - nie dziala nic i chyba format bedzie niezbedny, z reszta zobacze jak sie zachowuje po wlozeniu bootujacego CD.

Piok: mi to wyglada na problem dokladnie taki jak Ty opisales przy wymianie swojego procka. Mozesz mi powiedziec jak to rozwiazales :-) ?

 

[ Dodano: 2007-11-01, 20:37 ]

ciekawostka (autentyk): ze starym kompem (jakis athlon 1 ghz) mialem przez pewien czas to samo (nie pamietam przyczyny ale chyba bez zadnej wyraznej zaczal mi resetowac przy uruchamianiu OSu). byly to wakacje, bylem bardzo zly ze nie moglem korzystac z komputera. pewnego razu gdy 5 raz pod rzad sie zresetowal uznalem ze to skonczone g*** i z cala wsciekloscia przykopalem w komputer (do dzis mam na obudowie wgniecenie). o dziwo zresetowal sie, a win uruchomil :-) nie potrafie tego uzasadnic ale to jest fakt autentyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli siada przy starcie Wina - to niestety tylko reinstalka, ale jeszcze możesz spróbować przy uruchamianiu Wina wcisnąć klawisz F8 (powinno pojawić się MENU z kilkoma opcjami uruchomienia OSa - jedną z nich jest :" Uruchom komputer z ostatnią dobrą konfiguracją" ( o ile dobrze pamiętam) lub w "Tryb awaryjny" - jeżeli to nie pomoże - to pozostaje tylko instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po resecie zworką jak i baterią jedyna roznica to to ze przy pierwszym wlaczaniu bylo CMOS Settings Wrong (F2 to load default values) no i potem to samo, reset w momencie gdy pojawic ma sie rzeczone logo.

 

dodam ze mam 2 dyski (jeden dolozylem jakies 2 tyg temu. myslalem czy by nie wyjac tego z winem i zainstalowac na tym drugim OSu. ) i 2 napędy ale jak do tej pory wszystko dzialalo bez zarzutów.

 

sklaniam sie coraz bardziej ku reinstalowaniu wina.

 

[ Dodano: 2007-11-01, 20:56 ]

a czy jest mozliwe ze win zostal bezpowrotnie uszkodzony po wyjeciu pamieci? moze tam byly zapisane jakies nei wiem rzeczy potrzebne do rozruchu - nie znam sie, prosze sie nie smiac, ja chlopskim rozumem domniemuję :-)

 

[ Dodano: 2007-11-01, 21:00 ]

a zasilacz to jakieś g***...

marka: Feel, model: ESP-300ATXSP4, output: 300W, v.2.03

:-)

 

obstawiam ze szykuje mi sie zakup zasilacza :]

 

[ Dodano: 2007-11-01, 21:01 ]

Mancza: w XPH cos takiego jest automatycznie kiedy ostatni rozruch sie nie powiedzie - probowalem juz wszystkich opcji... awarii, ostatniej dobrej, normalnego etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj win na drugim dysku,, ale tego z walniętym systemem nie odłączaj czasem tylko w biosie w jakis tam opcjach FIRST BOOT ustaw hdd-1 zamiast hdd-0. Pamięć póki co włóż starą bez tej 1gb. Powinno chodzić i wtedy można iść do sklepu po zasilacz :-o nie są drogie,, taki "wystarczający" kosztuje 60zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Cię nie zrozumiałem, bo wydawało mi się, że pisałeś o tym, iż resetuje się komp podczas liczenia pamięci, albo zaraz po.

 

Zrób jak pisze nagabicz, ewentualnie odpal sobie Hiren's Boota, skopiuj najważniejsze dane na drugi dysk, i zainstaluj na pierwszym od nowa system - razem z formatowaniem.

 

Nie masz żadnego kolegi, który mógłby na chwilę zasilacz pożyczyć? btw, jaką masz kartę grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK: tez, czasami jak zaloze 1 z konfiguracji pamieci i nei przestawie czegos w biosie.

 

kurka grafe nie chce strzelac ale z tego co pamietam gf4 mx440. bodaj 64mb.

 

CareK: co to jest Hiren's Boot?

Nagabicz: a nie moge wrzucic od razu tej nowej pamieci przed instalowaniem nowego wina? i czy jak beda 2 dyski to nie beda sie gryzly windowsy przy uruchamianiu etc? slyszalem ze sie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, bez komentarza..

 

piszu, zanim jeszcze zaczniesz robic cos "orginalnego" (:-)) pożycz od kogos plytke z Knopixem lub innym linuxem ladowanym z plyty (jezeli nie masz wsrod znajomych to daj mi znac spotkamy sie gdzies w centrum i dostaniesz odemnie) - i odpal kompa z CD - to poda rozwiazanie po ktorej stronie lezy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszu, miałem z Windowsem kiedyś podobnie. Przy odpalaniu w pewnym momencie się restartował. Wyjąłem dysk i podłączyłem jako slave'a do kompa kumpla i puściłem scandisk i defrag z poziomu komputera kumpla - pomogło. Widocznie jakiś boot sektor był uszkodzony. Może u Ciebie też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok - pisałem coś do Ciebie? Jak nie, to nie rozumiem, o co Ci biega.

 

piszu - Twoja karta nie pobiera dużo prądu, lecz jednak ten zasilacz, to bym sprawdził - dla pewności, by wyeliminować go jako źródło problemu.

 

Hiren's Boot to zestaw narzędzi do generalnie wszystkiego jeśli chodzi o diagnostykę - testy dysków, pamięci, menadżery plików, itp -> cały spis masz tutaj - bardzo przydatna płytka :-)

 

Ja zrobiłbym tak: wypalenie Hiren's Boota na płytkę, odpalenie kompa z tej płytki, przegranie najważniejszych danych z dysku pierwszego na drugi, następnie format pierwszego dysku, sprawdziłbym dysk i pamięć programami z Hirena, jeżeli wszystko jest z dyskiem i z pamięcią OK - instalowałbym od nowa system. Tak ja bym zrobił, ewentualnie co nowego by wyszło to wtedy odpowiednio zmodyfikowałbym działania. Ale oczywiście zrobisz, co będziesz uważał za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o instalce Wina - to najszybciej dla Ciebie (bez biegania po inne dyski) - pod warunkiem że masz dwie partycje na dysku - to wrzucasz instalkę systemu, pokazujesz mu że ma to robić na innym dysku niż domyślnie "C", po zakończeniu gdy uruchomi się system pojawi się menu z wyborem Wina starego i nowego.

 

Jeżeli nie masz dwóch partycji - to tylko pozostaje zrobić jak mówi CereK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mancza, dobrze prawisz, ale to tak jest, pod warunkiem, że klastry na partycji podstawowej, w jej poczatkowej strefie są OK. Mozesz postawić sobie drugi system na rozszerzonej, ale pliki rozruchowe i tak zapisuje na poczatku dysku "C" (botsektory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius: dysk byl defragmentowany barrrdzo niedawno, ok 2 tygodni temu zdefragmentowalem go wiec hmm... na pewno uczynei tak jesli go nie sformatuje wczesniej.

a da sie zarzadzac zawartoscia dyskow z Hirena? prawdopodobnie zrobie jak mowi CareK - pierwej przerzuce wszystko cenne albo na partycje D albo w ogole na ten drugi (320 gigowy cokolwiek) dysk wszystko, a potem zainstaluje wina. zanim jednak to zrobie chyba zainstaluje wina na tym 2-gim dysku i wrzuce go na poczatek do boot sequence tylko prosze o info czy nie bedzie to stanowilo problemu ze beda 2 dyski systemowe? czy moze wypiąc wtedy ten drugi?

 

[ Dodano: 2007-11-02, 00:29 ]

mam 2 dyski:

maxtor 80gb: C (system), D

seagate 320 gb: I

 

jakie podjąć działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!