Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury paliwa 1.9 dci


dexterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, po powrocie z wakacji (3k km i 40C w cieniu) zauważyłem że moja megi zaczęła puszczać czarne dymki zwłaszcza widoczne po przejściu z 1 na 2 bieg i 1500rpm. Czarny dymek pojawia się też gdy przygazuje mocniej na biegu jałowym. Nie jest to "chmura burzowa' ale ewidentnie sadza opuszczająca wydech.Najgorzej wygląda to w nocy gdy startuję na światłach i za sobą widzę chmurkę na tle świateł innego auta. Dla mnie jest to mega denerwujące bo tak nie było. Zacząłem drążyć temat i wszystko wskazuje na zbyt duża dawkę paliwa lub za małą dawkę powietrza. Na wysokich obrotach tego problemu nie ma ,mogę kręcić powyżej 3k rpm i poleci trochę syfu z rury ale po chwili przestaje - wiadomo że komin się czyści.

Sprawdziłem:

- EGR - od dawna zaślepiony porządnie

- węże turbo - brak śladów oleju, szczelne

- IC - bark wycieków dmuchania gwizdania

- turbo - brak luzów brak oleju - delikatna mgiełka z odmy, standard.

- węże podciśnienia, wastegate itd.

 

Podłączyłem auto pod DDT2000 i na podglądzie parametrów "na żywo" sprawa wygląda nastepująco:

- przepływomierz ok - dobrze pokazuje temperaturę i masę

- czujnik doładowania turbo też ok

- czujnik wody chłodzącej ok

- korekcja wtryskiwaczy ok

- ciśnienie na pompie CR ok

 

Jedyne co przykuło moja uwagę to temperatura paliwa która wynosiła 60,1C gdy na zewnątrz rano było ok 13C, reszta to temperatura zasysanego powietrza 12C, temperatura silnika 20C. Wszystkie temperatury za wyjątkiem temperatury paliwa się zmieniały w czasie i przy gazowaniu.

W Autodata i Dialogys wyszukałem że wartość dla tego czujnika przy 22C - 2031OM i 25C - 2050OM. Ponieważ miałem mało czasu na szybko sprawdziłem Omomierzem i czujnik pokazał ok 2150OM, z tym ze silnik był już troszkę rozgrzany a paliwo które do niego trafia znajduje się na powrocie z wtrysków.

Z innych objawów ostatnich czasów to że łatwo go zadusić gdy jest zimny.

Moc samochodu ok, średnie spalanie na dystansie 4600km to 5,4L/100 ( miasto i autostrady), oleju nie bierze (od wymiany do wymiany tyle samo)nie ma głośnych gwizdów.

 

Ponieważ mam zapasową przepływkę, czujnik doładowania i potencjometr gazu dokonałem podmiany żeby sprawdzić różnice - brak efektu.

 

Czy ktoś miał do czynienia z uszkodzonym czujnikiem temp paliwa w 1.9dci, jakie miał objawy. Ewentualnie proszę o jakieś inne wskazówki i własne doświadczenia.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podmieniłem czujnik temp paliwa razem z przewodem przelewowym a temperatura nadal 60,1C. Napięcie dochodzi do czujnika. Sprawdze raz jeszcze stan wtrysków. Do głowy przychodzi mi jeszcze jedem pomysł - jakośc paliwa. Moze chłopaki z forum laguny cos wymysla jeszcze.

DLA POTOMNYCH!!!: W niektórych modelach silnika F9Q732 temperatura paliwa jest ustawiona na sztywno na 60C!!!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Temat do zamknięcia.

Dodatek czyszczący do wtryskiwczy i dolewka v-powera rozwiązały sprawę. Gdzieś na trasie musiałem zatankować jakieś g**no. pozdrawiam

post-7175-0-42841600-1348224250_thumb.jpg

post-7175-0-63267300-1348224257_thumb.jpg

post-7175-0-25803100-1348224265_thumb.jpg

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!