Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kupno Scenic I + powód wyjmowania silnika


SoroQ

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam pytanie do znawców Scenica. Jestem zainteresowany kupnem R. Scenic I phII z 2000r. benzyna 2.0 16v - link TUTAJ. Upatrzyłem juz konkretny egzemplarz w swojej okolicy. Przeprowadziłem wstępne oględziny, Sprzedający (mechanik) twierdzi, że wymieniał niedawno rozrząd i koła zmiennych faz rozrządu (KZFR). Pojechałem też z autkiem na serwis Renault. Wszystko ładnie, pięknie, jest parę rzeczy do wymiany (klocki+tarcze, końcówka wydechu - nic poważnego).

Zastanawia mnie jednak jednen fakt. Serwisant stwierdził odłamaną/pękniętą obudowę rozrządu (jakiś kawałek plastiku) tak, że ponoć widać fragment zębatki. Stwierdził, że może to być efekt nieumiejętnego szarpania się z rozrządem i jego obudową. Jednak nie jest to nic poważnego (?).

Bardziej martwi mnie to, że Sprzedawca wspomniał też coś o tym, że silnik był wyjmowany.

I teraz moje pytanie - czy jest jakieś sensowne uzasadnienie wyciągania silnika?

Czy w tym modelu silnika (2.0 16V) przy wymianie rozrządu i koła zmiennych faz rozrządu jest to konieczne? Ewentualnie czy wyciąganie silnika ułatwia znacząco wymianę? Czy może wyjmowanie silnika uzasadnia jakąś inną naprawę?

kolejna sprawa - auto nie ma katalizatora, został wycięty. Czy i ewentualnie jakie może to sprawiać problemy? techniczne oraz prawne (problemy z przegladem?).

W sumie byłyby to jedyne rzeczy co do których mam wątpliwości. A autko naprawdę jest godne uwagi, dobrze wyposażone i w dobrym stanie technicznym (zwłaszcza karoserii, jak na swój wiek). Poza tym dla mnie auto nie ma być na pokaz ale "na służbę" - codzienne dojazdy do pracy itd.

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi.

pozdrawiam.

Sorok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakieś sensowne uzasadnienie wyciągania silnika?

Tak jest. Przy wymianie podłużnicy jest lepsze dojście do spawania :D

auto nie ma katalizatora, został wycięty. Czy i ewentualnie jakie może to sprawiać problemy?

Tak na przeglądzie będzie problem. Auto z tego rocznika musi posiadać katalizator.

Co do ogłoszenia:

- kierownica raczej nie od tego auta - kierownica i poduszka nie pasują do siebie

- licznik raczej powinien być inny

- brak istotnych zdjęć (komora silnika np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!