Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złomowanie auta - co i jak?


cienislaw

Rekomendowane odpowiedzi

niestety doczekałem się momentu, kiedy moje poprzednie autko R5 po 22 latach swojego żywota, nadaje sie na żyletki. przez ostatni rok autkiem jeździła moja siostra, więc przed przekazaniem zrobiłem w nim co się dało by miała z nim jaknajmniej problemów - nowa pompa paliwa, hamulcowa, akumulator, gaźniczek jak ta lala, fotele z gte (mam stare na podmianke, niestety z cześciami już gorzej) itd. szkoda tego oddawać na złom, niech jeszcze ktoś z maniaków R5 ma z tego pożytek (a ja jakiś grosz).

 

będę wdzięczny za informacje jak to jest ze złomowaniem, czy można sobie coś z auta 'pożyczyć' itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius: a myslisz z jakimi ramkami auto jezdzi od 3 lat?;-) pierwsze co zrobilem to zapisalem sie do klubu R5. na forum co prawda od dluzszego czasu nie pisuje, ale znam i o chetnych na czesci sie nie martwie. bardziej interesuje mnie sam proces zlomowania, a dokladniej skrupulatnosc zlomujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

AVE

Sorki ze odgrzewam ale..

Kiedys bylem wspolwlascicielem R19 Chamade ('91 nowka z salonu), wlascicielem byl ojciec, kiedy w 1995 roku ojciec uczynil mnie owym wspolwlascicielem zaczeli mi naliczac znizki w PZU na OC (ale nie o tym mowa). Ojcowi w 98 roku sie zmarlo (niech spoczywa w pokoju), a ja po naradach innych MADRYCH ludzi nie zglosilem owego faktu do urzedu komunikacji. Tak przejezdzilem moja 19 az do 2002 roku, kiedy to na przegladzie mily Pan powiedzial, ze podbije ale musze wymienic tablice na nowe (biale). Pff pomyslalem i bije do wydzialu komunikacji,a pani patrzy w dowod rejestracyjny i szuka mojego ojca, pyta sie i pyta - w koncu mowie ze ojciec nie zyje 4 lata. NA to ona ze traz na samochod sad, podzial majatku i jeszcze kara za nie zdgloszenie faktu zgonu wlasciciela pojazdu. No ale w koncu po dlugiej rozmowie zrobila pewien trik: ja sie stalem wlascicielem, a ojciec wspolwlascicielem autka. Dostalem nowe blachy, dowod, przeszedlem przeglad i tak jezdzilem az do 2005 kiedy to kupilem MOJA meganke.

Ale R19 sprzedac nie moglem bo nie szlo jej wyrejestrowac - brak wspolwlasciciela - pytam sie wiec w wydziale komunikacji co zrobic ??. Pani na to: ZLOMOWANIE.

OK, biore pojazd wsiadam zaalam - NIC.

Dzwonie wiec do punktu zlomowania pojazdow czy maja lawete, koles mowi TAK, ale min 100 transport, to ja na to czy mozna przycholowac pojazd bo jest roszke niekompletny (okazalo sie potem ze ktos lub cos przegryzlo przewody paliwowe) Gosc na mnie z pyskiem- jak to panie a wyrejestrowac auto, ale nie dostarcze mu tego auta??? To bedzie kosztowac!! Ja mowie ze nie auto bedzie tylko kolega go przycholuje.

Jakos dostalismy sie na zlom, a kolega sie pyta czy moze z tego autka sobie wziac to tamto i jeszcze to - odpowiedz - JASNE.

Wypelniam jeden formularz i otrzymuje dowod rejestracyjny z odcietym rogiem - auto wyrejestrowane. Zaraz jade do wydzialu kominukacji - zero klopotow tylko oplata skarbowa (niecale 20PNZ).

Najwiekszy szpil: za 2 dni koles ze zlomu dzwoni ze by kupil te autko ode mnie - a ja mu mowie ze niestety nie sprzedam go bo sytuacja jest taka a nie inna.

Wiec wyrejestrowanie autka na zlomowisku nie stwarza klopotow - a za kilka butelek wodki mozna nawet wyrejestrowac auto ktorego nie ma.

Zdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Ale ja juz mam przeca ta R19 wyrejestrowana, OC place w innej firmie i wogole.

Skoro Pani w urzedzie miasta w wydziale komunikacji wyrejestrowala mi zlomowany samochod to moga mnie w kieszen . No hyba ze sie myle...

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety i moje auto złomuje (to przed Megane) Astrę 92, staranowal mnie mercedes i niewiele zostało z auta, blachy praktycznie wszystkie pogięte. Ile mogą oferować na złomie za takie coś, dodam,że felgi z oponami chce odkręcic, bo cos z tego uratuje się, a chcę je jakby zamienic na felgi 13 do Meganki,bo mam takie opony zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!