Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powazny problem z czujnikiem ciśnienia powiet


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Problem się zaczął, jak wymieniałem szczotki w dmuchawie nawiewu. Żeby wymontować ten silnik, to tzreba bylo odpiać czujnik ciśnienia powietrza znajdujący się na ściance przed wentylatorem. Dochdził do niego przewód od kolektora ssącego, który zasysał z tego pudełeczka powietrze. Złozyłem wszystko, podłaczyłem ten czujnik i co się okazało? że jak odpale moją renie, to obroty skaczą nawet po 2tys obr/min i zachowuje się jakby palił na 3-2 cylindry. Gdy odłącze ten czujnik kompletnie,to silnik pracuje bez zarzutów, ale świeci mi się kontrolka pomarańczowa od elektronicznego systemu sterowania. W czym problem, pomóżcie! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że o to Ci chodzi.

Czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze (MAP) mierzy ciśnienie bezwzględne w kolektorze wlotowym. Czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze otrzymuje informacje o ciśnieniu w kolektorze przez rurkę próżniową

napięcie zasilania: 5 V

napięcie wyjściowe: 0 - 5 V

Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre podłączenie.

Sprawdzić napięcie zasilania:

Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.

Włączyć zapłon i zmierzyć napięcie pomiędzy dodatnią końcówką napięcia zasilania i ujemną końcówką akumulatora. Powinno być ono równe 5 V.

Sprawdzić podłączenie do ECU:

Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze i ECU. Zmierzyć opór pomiędzy trzema końcówkami złącza i odpowiednimi końcówkami w złączu ECU pin 16 i 45. Wszystkie wartości powinny być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!