Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze spalaniem.


Bubleh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Megane 1.4e 75KM. Wczoraj zatankowałem za 25zł czyli niecałe 5 litrów i przejechałem tylko 33km, gdzie kumpel z tym samym silnikiem za 25zł przejeżdża 55km. Nauczyciel z technikum do którego uczęszczam podłączył moją Renatkę pod komputer. Zero błędów ale wykazało ze sterownik silnika jest od innego modelu :/ może to być przyczyną zwiększonego spalania?? Sonda lambda jest sprawna. Szukałem na forum podobnego tematy ale niestety nie znalazłem więc proszę o wyrozumiałość.

Proszę o odpowiedzi i z góry dzięki <czerwona>

Edytowane przez Bubleh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze metody na sprawdzenie.

Zalać do pełna, z tego samego dystrybutora, jedno i drugie auto - np. do pierwszego odbicia pistoletu i przejechać jednym i drugim określony, taki sam dystans.

Potem podjechać pod ten sam dystrybutor i zalać znowu do pełna, znowu do pierwszego odbicia.

Wtedy spisać ilość litrów, km znacie i sobie przeliczyć.

Zero błędów ale wykazało ze sterownik silnika jest od innego modelu

To może mieć znaczenie ale nie musi. Tu należałoby podłączyć pod clipa a nie jakiś dowolny komputer.

Świece, filtry oczywiście wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 25zł czyli niecałe 5 litrów i przejechałem tylko 33km, gdzie kumpel z tym samym silnikiem za 25zł przejeżdża 55km

Cegłówka pod gaz i też mniej wyjdzie <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!