Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odcina zapłon przy 4500 obrotów


Patryko50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane 2.0 8v z 1996 roku wersja coupe.

Jestem po wymianie głowicy (poprzednia bardzo wypalona), uszczelki pod głowicą, rozrządu (wszystko poza pompą wody) oraz świec. Auto chodzi bardzo fajnie, równo, dobrze przyśpiesza na wolnych obrotach lecz pojawia się problem na wyższych - traci moc oraz odcina zapłon przy 4500 tys. obrotów, czyli praktycznie w momencie w którym auto powinno uzyskać największą moc (na tamtej głowicy wkręcała się normalnie, lecz zawory powypalane). Czym to może być spowodowane? Szukam szukam i znaleźć przyczyny nie mogę.

Podmieniałem już ten czujnik przy wałku rozrządu, lecz bez żadnej poprawy, również podłączyłem auto pod komputer lecz tylko pokazało na wyłączonym silniku błąd czujnika położenia wału korbowego (na włączonym wszystko ok), dla świętego spokoju wyczyściłem ten czujnik lecz ogólnie wykluczam go, gdyż nie ma żadnych problemów z odpaleniem auta.

W ostatnim czasie dużo włożyłem w swoją Meg lecz ciągle nie jest tak jak być powinno. Bardzo prosze Was o pomoc, moze ktos miał podobny problem.

Nowa głowica pochodzi od Laguny 1.8 lecz z tego co się dowiedziałem głowica niczym nie różni się od tej z 2.0 8v (ogólnie tylko osprzętem silnika)

Pozdrawiam

 

PS. Mam nieszczelność wydechu a dokładniej na złączu elastycznym, ale wątpie aby to była przyczyna?

 

Dodano: 18 paź 2012 - 17:06

Nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!