Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to za czujnik i czy nie brakuje tutaj jakiegoś wężyka?


scenic2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pod maską taki element - wygląda jak jakiś czujnik. Wystaje z niego rurka, która wygląda tak, jakby powininen być na nią nałożony jakiś wężyk.

Zdjęcie zostało zrobione od strony prawego koła.

(Scenic 2p1, 1.9 120KM)

Czy ktoś wie do czego to służy i czy powinien tam być jakiś wężyk czy nie?

thumb_hosting_zdjec_1350136406__img_20121013_124101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór podciśnienie. Moim zdaniem nie powinno być tam wężyka (mogę się mylić) jak pójdzie napięcie to powietrze leci przez podłączone przewody a jak nie będzie napięcia to powietrze zejdzie przez tę rurkę. Coś podobnego mam w Clio do sterowania podciśnieniem przy wyprzedzeniu zapłonu przy pompie wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zgadzam się, nie musi tam być żadnego wężyka. ok roku temu jak kupiłem megankę też myślałem że jakiś wężyk tam powinien być. w serwisie potwierdzili że na tej rurce nie ma wężyka, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a ja mam u siebie taki problem ze samochod niema sily jechac dajesz gazu a on niechce wkrecic sie na obroty . szybciej rowerem bym sie rozpedzil. zostal wyczyszczony egr i problem dalej ten sam. zastanawiam sie nad tym zaworkiem gdyz z tego co czytam u was to chyba jest zle podłączony . prosze o wasze zdanie

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-57325-0-38123800-1365083966_thumb.jpg

post-57325-0-99996400-1365084056_thumb.jpg

post-57325-0-28500100-1365084118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to elektrozaworek odpowiedzialny za zamykanie przepustnicy w kolektorze dolotowym - powoduje zamkniecie dopływu powietrza.

Podaj dokładny typ twojego silnika i samochodu, ewentualnie pierwsze 6 znaków VINu to poszukam schematów.

Edytowane przez dexterpl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego sprawa wygląda tak. Wg Dialogys'a powinno byc tak jak w załączniku. Myslę że sie odnajdziesz. Brak mocy może być spowodowany złym sterowaniem turbo i przepustnicy przez podciśnienie lub awarią jakiegoś elektrozaworku. Dobrze bylo by pomierzyć podciśnienia. Sprawdź czy wszystkie ężyki są na swoich miejscach i czy są szczelne, niesparuszałe. Nawet najmniejsze rozszczelnienie może spowodować problemy ze sterowaniem geometria turbosprężarki i np niedoładowanie silnika.

post-7175-0-97557500-1365244325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!