Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Posiadanie Meganki.


dyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Tak sie składa, ze musze zakupic sobie autko do 10-11 tys z gazem. Meganka mi sie zawsze podobała (nie jest oklepana jak jakies golfy) a roczniki 96-97 mniej wiecej zamykaja sie w tej kwocie.

 

Ale musze zadac pytanie Wam drodze koledzy forumowicze - czy Meganka to dobry zakup?

Moj ojciec jest wielkim przeciwnikiem Francuzow, jego kolega prowadzil serwis peugeota i podobno ceny czesci sa masakrycznie drogie, nie mowiac juz o tym ze zwykle klucze nie pasuja i trzeba jakies specjalne kupowac.

Pozatym podobno francuzy po 10 roku to juz sie zaczynaja sypac.

 

Powiedzcie mi prosze, czy jakbym kupil sobie Meganke 96-98` 1.6 albo 2.0 z gazem to czy tym bedzie mozna jeszcze pojezdzic? Jaka jest kultura pracy tych silnikow - czy 200.000 KM to dla nich duzo? Jak wygladaja ceny podstawowych rzeczy ktore sie wymienia (jakies klocki, tarcze, amortyzatory) w porownaniu do jakis VW albo Oplow?

 

tutaj 2 przykladowe autka jakimi moglbym sie zainteresowac

megane 2.0

megane 1.6

 

pozdrawiam serdecznie i prosze Was o konstruktywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

Wiadomo że jak kupisz zajeżdżony egzemplarz to co chwila będzie coś się działo... obojętne czy to będzie Renault czy Toyota...

Poprzednio jeździłem clio 1,2 z 91r które miało przejechane grubo ponad 220 tyś km... i jeździ do dziś bez większych problemów bo wciąż jest w rodzinie :-)

Silniki 2,0 8V są bardzo żywotne... nie rzadkie są przebiegi ponad 400 tys km...

Ceny części są wyższe od niemców ale dramatu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny części są wyższe od niemców ale dramatu nie ma...

Tu bym się nie zgodził - zerknij na części do BMW czy Merca

O szmelcwagenie nie mówię bo to nie auto a i wcale nie są takie tanie.

Powiedziałbym, że porównywalne cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYB, szukaj egzemplarza a nie konkretnej marki. Znajdziesz padniętego Merca będziesz marudził na gwiazdę, a i kupić zajeżdżoną Renówke nie jest problemem. W obecnych czasach nie ma złotego środka. Ja osobiście bałem sie francuskiej myśli technicznej ale dorwałem auto od wujka, ten z salonu ze wszystkimi wodotryskami kupiłem, do tego pedancik był więc auto 99 i jak nowe. Gdyby mi sie nie trafił ten właśnie egzemplarz jednak kupiłbym coś z rodziny VW. Było nie było VW naprawi każdy mechanik zza rogu a interfejs diagnostyczny m prawie każdy z nich. Inna sprawa , że co drugi umie go czytać. Podłączenie pod kompa to do 30zł a nie jak w przypadku Reni okolice 100. Kolejna różnica to części : o ile wcale do francuza nie są aż tak drogie o tyle do VW handlarze po prostu trzymają na półkach a i problemu w doborze nie ma, jednak Niemiec robi lepsze klocki LEGO i pasują wymiennie. ;-) . Generalnie tak jak pisałem : szykaj egzemplarza i wszystko jedno czy to Renault, BMW, VW, Hond, Mazda. Trafisz miodny to unikniesz stresu. Ja osobiście zupełnie nie potwierdzam usterkowości francuskiej myśli technicznej. W moim przypadku nie potwierdziły się żadne problemy ogólnie nazwane jako przypadłości marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko szukac konkretnego modelu jak sie tak naprawde nie wie co kupic :-)

ja poprostu szukam autka do 11 tys, z gazem, rocznik po 95, byle nie kombi i silnik przynajmniej 1.6. Zwykle autko dla mlodej osoby. Jest troche tych modeli, japonce, niemcy, francuzy, wlochy (jakis fiat bravo).

Szukam poprostu dobrego samochodziku, ktory mi sie bedzie podobal i jako takie osiagi bedzie mial.

Szukam na allegro ciekawych autek a pozniej opinii na ich temat na forach :-)

 

apropo, szczerze mowiac sie zastanawiam czy "auto kupione w Polskim salonie" to aby napewno plus. To znaczy ze 10 lat sie meczylo na polskich drogach. Sprowadzone auta jezdzily po rownym i sa mniej zuzyte ALE naogol sa po dzwonie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sprowadzone na początku jest ok po roku, 2 zaczynają sie zabawy z zawieszeniem a w krajówce zazwyczaj to co miało być wymienione już zostało wymienione, albo autko nie powinno mieć przeglądu tech, tak zauważam po kolegach którzy sprowadzali 8 letnie astry auta piękne amory od nowości opel jest super ale po roku robią w tym super autku całe zawieszenie bo te stare 8 letnie gumy nie dają rady na naszych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwie meganki i nie narzekam, jak autko jest doinwestowane to się nie psuje. Ważne jest by wszystko po kupnie wymienić i mieć spokój. Miałem już parę renówek i nie jest źle z awaryjnością, psują się duperele, które samemu w garażu można naprawić, a takich poważnych awarii, które unieruchamiają autko jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam drugą renówkę ale ja miałem jedną poważną awarię - niestety czołowe nie z mojej winy. Do dziś mi szkoda auta i serce boli :cry:

Sprawdziłem na sobie jakie są to bezpieczne pojazdy i dlatego teraz jest R. po raz II. Powiem więcej następne najprawdopodobniej też będzie tej marki ale narazie nie mam w planach zmieniać tego co mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że Renówki są złe.. W innym przypadku nie kupił bym jej po raz drugi :-)

Wygodna, bezpieczna.. Nie mogę narzekać póki co :-)

Ale wracając do tematu...Nie kupuj pierwszego lepszego egzemplarza, najlepiej wydać 150zl i zabrać autko do serwisu żeby Ci je przejrzeli i powiedzieli co w trawie piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!