Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"samo" włączający się alarm


marko15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Moje auto to Renault megane scenic 1998r.

Mam problem z alarmem. Od pewnego czasu zaczyna mi wyć bez przyczyny, i to nie ważne czy auto jest otwarte czy zamknięte. Kiedyś nawet włączył mi się w czasie jazdy. Auto ma oczywiście centralny zamek. A jak zacznie wyć to wydaje nawet jakieś jeszcze inne sygnały. I po jakimś czasie się wyłączy. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Aktualnie alarm odłączyłem od sterownika, ale niestety nie działa mi też przez to zegarek i radio.

Czy jest możliwość wyłączenia samego alarmu? Tak żeby radio i zegarek nadal działały?

Jeżeli jest taka możliwość to jak to można zrobić?

Pozdrawiam

 

Dodano: 24 paź 2012 - 16:37

proszę o pilną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak zamiast odłączać cały alarm od centralki tak jak zrobiłeś odłączyć samą syrenę od alarmu w ten sposób nawet jak by chciał wyć to i tak by nie było słychać a radio by ci działało ( no chyba że jak wyje to ci jeszcze światła mrugają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną historie cztery miesiące temu. Winne okazyły się czujniki ruchu albo centralka od tych czujników bo w swojej megi miałem dwie centralki, jedną główną centralkę i drugą mniejszą - od czujników ruchu. Skończyło się na wywaleniu czujników ruchu oraz tej małej centralki. Problem się skończył a alarm nadal mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga <czerwona>

A gdzie mogą znajdować się te czujniki i tą małą centralkę. Czy wogóle jest możliwość zrobienia tego samemu czy musi to zrobić mechanik, który się na tym zna?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megi miałem te czujniki w kabinie. Jeden od strony kierowcy w rogu przy szybie obok głośnika a drugi był od strony pasażera na słupku, w miejscu łączenia słupka z dachem. Ale może ktoś coś kombinował i może masz te czujniki pod deską rozdielczą. Centralki miałem dwie. Jedną dużą - taką główną a drugą mniejszą - od czujników ruchu i tą mniejszą wypiąłem i spokój. Obydwie centralki miałem obok siebi nad bezpiecznikami. Mój Alarm to COBRA 0144 (INFO Z DUŻEJ CENTRALKI). Moje centralki przed demontażem tej mniejszej:

 

dsc03921.jpg

Uwaga! Zdjęcia w postach należy dodawać wyłącznie przy użyciu załączników lub hostingu zdjęć megane.com.pl!

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie odkręcałem jej. Tylko dostałem się do bezpieczników i je wyjąłem i dalej nic nie widziałem. Po prostu nie wiedziałem, że tam trzeba jeszcze coś odkręcić. W poniedziałek to sprawdzę i napiszę czy udało mi się do nich dostać.

Dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez marko15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz klapkę od bezpieczników to w górnej części są dwie śrubki na torxa i trzeba je odkręcić i wyciągnąć ten schowek. Ja właśnie po zdemontowaniu tego schowka wyciągnąłem te centralki. A masz te czujniki ruchu, znalazłeś je.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!