Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju ze skrzyni biegów.


Bart_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem nowy. Od kilku tygodni jeżdże Meganą i przyszła mi pioerwsza wizyta u mechanika. Czy ktos Z Was orientuje sie ile moze kosztowac naprawa wyciaku ze skrzyni biegów? Z tego co dowiedziałem sie od mechanika do wymiany jest zimmering (tak sie ta czesc podobno nazywa) Ja sam jestem laikiem w tym temacie stad moje pytanie do Was. Najproscie oczywiscie zapytac mechanika, juz to zrobiłem, chcioałbym tylko sprawdzic na ile jego wycena jest adekwatna do rzeczywistosci. Z gory dzieki Wam za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam cena simeringa okolo 20 zl i 1,5 godziny samemu prosta ymiana niepotrzeba mechanika sciagasz kolo demontujesz polos i masz simering jak na rece zalozenie simera i poskladanie reszty to juz tylko bajka.pozdrawiam i zycze milej robotki a z tego co sie orientuje kiedy mialem uszkodzony simer mechanik wolal za wymiane 100.czysta przesadaidzie opanoac samemu bez mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie za to nie wezme chocby z powodu tego ze nie mam gdzie tego robic, a na parkingu pod blokiem to mało ciekawa opcja. Osoba ktora ogladała to autko powiedziała, że to cały dzien roboty tj. ok 80 zł za czesc + 400 robocizna. Jak wczesniej pisałem sam sie na tym nie znam i stad moje pytanie. Ale cos mi sie zdaje ze bede musial poszukac innego mechanika jesli jest tak jak mowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za odpowiedz. A i jeszcze jedno pytanie przy okazji. Przy zakretach i przejazdach przez nierowniosci cos skrzypi mi na tylnej osi, jestescie w stanie na podstawie tego opisu powiedziec co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porozmawiałem telefonicznie z człowiekiem od olejów Elf i po moim zapytaniu o olej Tranself TRJ 75W80 powiedział, że pewnie jeżdżę megane. Na moją prośbę wyjaśnił mi o co chodzi i dlaczego tak stwierdził.

Odpowiedź: W tych skrzyniach jest zastosowane jakieś specjalne tworzywo (przez chwilę źle mówił o marce Renault) na uszczelniacze, które nie akceptuje współczesnych dobrych olejów przekładniowych (zawierają jakieś związki oczyszczające, które wyżerają uszczelnienia). Dlatego polecił mi zalać olej zalecany.

Zamówiłem w/w olej i zapłacę za 5L 98 zł.

Ja osobiście kłopotów z wyciekami ze skrzyni biegów nie mam, ale ponieważ będę wymieniał półosie i nie chcę ponownie lać tego samego oleju (trzeba go spuścić) to kupuję nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kupując nowe auto mam zalane je zalecanym olejem. W związku z tym jeżeli pojawił się wyciek na uszczelnieniu wybieraka to nie z powodu oleju a raczej konstrukcji skrzyni - wybierak jest od spodu i jest elementem ruchomym dlatego łatwiej może dojść do wycieku. Jeżeli macie inne teorie to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

chciałem zapytać czy ktoś wymieniał może osłone pół osi lewej od skrzyni biegów? i czy może sie podzielić wskazówkami bo muszę na gwałt tą część wymienić. a chodzi mi konkretnie czy półośke sie rozpina tak samo jak prawą czy trzeba zozkrecać skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

chciałem zapytać czy ktoś wymieniał może osłone pół osi lewej od skrzyni biegów?

Lewej znaczy od kierowcy ..? jeśli jeszcze sie zato nie zabrałeś ..i nadal potrzebujesz jakiś wskazówek to mogę pomóc robiłem to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za odpowiedz. A i jeszcze jedno pytanie przy okazji. Przy zakretach i przejazdach przez nierowniosci cos skrzypi mi na tylnej osi, jestescie w stanie na podstawie tego opisu powiedziec co moze byc przyczyna?

 

Miałem podobny problem... zobacz tylne łożyska na belce i tuleje. Mi ze skrzypienia przerobiło się w stukanie na zakrętach. RObota dość pracochłonna, ale efekt jest widoczny i do wyczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!