Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wieczny problem ze spadaniem obrotów do zera na gazie(zimny)


jonjak

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie było inaczej,gasło i gasło na zimnym i gazie,pojechałem do innego mechanika a ten podniósł mi silnik krokowy,silnik przestał gasnąć i sprawa znikła

 

[ Dodano: 2007-11-24, 23:19 ]

inaczej,zazwyczaj ustawia się według teorii, a praktyka jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie om aniem kwestja reglaji i powino byc ok. Dla rzykldu j mialem taką Vectre B 1.6 16V i ona tylko na gazie pracowala poniewaz komp sie spier.... i nie było impulsu na wtryskiwacze. I na PB wogóle nie jeździł. Tylko LPG i w nawet w te mrozy-15 -20 stopni zapalałem ją na gazie i nie było żadych probemówani spadku obrotów ani gaśnięcia.Poprotuwsiadlm odpalilem i pojechalem.Zero problemow. Mikser byl nad przepustnica i byla to zwykla instalka jeszcze ze śrubą regulującą. Elektronika ograniczala się do emulatora wtrysiwaczy i centralki. Teraz będe taki gazdo Scenica montowal i zobaczymy jakto bedzie chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimą ocieplam reduktor.Dzięki temu na krótkich odcinkach(np.na zakupach z żoną)gdy reduktor jest już ciepły przełącza się na gaz już po kilkunastu metrach.Dodatkowo zakrywam folią kratki wlotowe na masce i chłodnicę.Naprawdę duża oszczędność no i w aucie jest cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociepliłem gąbką.Jest problem z dokładnym owinięciem reduktora bo mało miejsca i wychodzą z niego węże gumowe i przewód od czujnika temperatury,ale się opłaca pomęczyć trochę.Nie wiem w czym miało by to zaszkodzić przecież to tylko pomaga dłużej utrzymać temperaturę a nie będzie ona wyższa niż temp. płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonjak, ale wszyscy mówią, że to nic nie pomoże jeśli uruchamiasz samochód po nocy lub po długim postoju, parownik raczej nie nagrzeje się szybciej, a jeśli już to różnice w czasie nagrzewania będą znikome.

Ocieplenie może Ci jedynie być pomocne na krótkie dystanse, czyli gdzieś jedziesz, gasisz samochód i wracasz za 5-10min, wtedy temp parownika zapewne będzie się utrzymywać trochę dłużej niż bez ocieplenia.

 

Sądzę, że zejście na parowniku do temp. 25 stopni jest jednak sporym ryzykiem, jak dla mnie dolna granica to 30-35stopni, szkoda parownika. Jest chyba na tyle mało rozgrzany, że może to skrócić jego żywotność, wtedy gaz leci jak woda, 25stopni można ustawić w lato, kiedy temp otoczenia jest wyższa i zbiornik z gazem jest cieplejszy jak i również sam gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że można spróbować, nawet jak masz więcej miejsca dookoła parownika, to można nawet zrobić obudowę ze styropianu, lub tak jak pisali inni gąbka i na tą gąbkę, można jeszcze trysnąć pianką montażowa (tą do okien), chyba parowniki tak często się nie psują więc nie trzeba będzie tego zrywać.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej ocieplić silnik to możesz kupić osłonę silnika i skrzyni (ja taką kupiłem i dodatkowo łącznik nadkola, ze zderzakiem i osłona chłodnicy)

Domyślam się, że jest to dużo pracy.

Napisz o efektach

P.s. Może ktoś wie do jakiej minimalnej temp można bezpiecznie zejść, żeby wcześniej przełączało na gaz, z tego co widziałem błędy w kompie od gazu wyrzuca jeśli jest temp przełączania ustawiona mniejsza niż 20 stopni. Przynajmniej tak mam w KME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!