Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z fabrycznym alarmem.


Gość GazMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GazMajster

Mam problem z alarmem. Wszystko wskazuje na to, że fest fabrycznie montowany.

Jest to alarm oznaczony symbolem Renaulta i nazywa się TEXALARM. Jego działanie ogranicza się do czujników drzwi, naski i klapy bagażnika, czujników pojemnościowych wewnątrz auta oraz mruganie kierunkami podczas uzbrajania/rozbrajania i wyciem syreny. Nie ma żadnego immo. Jest także przycisk do niego, który wyciągnięty jest do kabiny. Urządzenie więc teoretycznie dość proste. Uruchamiany jest z pilota kluczykiem od auta.

Wszystko działało bez zarzutu do zeszłego tygodnia.

Nie wiedzieć czemu po zamknięciu auta podczas uzbrajania alno zaczyna mnugać kierunkami, albo mruga i wyje. Mam możliwość sprawdzenia błędu. W tym celu zamykjam i natychmiast otwieram auto z pilota. LEDa świeci 3x, co oznacza awarię czujnika/nie zamknięcie drzwi. W tej materii wszystko sprawdzałe dwukrotnie i wszystko działa jak należy, więc nie jest to kwestia czujek. Przycisk o którym pisałem wcześniej to prawdopodobnie resetr. W instrukcji nic o nim nie piszą. Jedyny efekt jego działania zauważyłem, gdy wcisnę go i załączę zapłon. Po kilku sekundach zapala się LEDa i gaśnie po kolejnych ok. 10s. Niestety nic to nie daje. W skąpej instrukcji piszą, że jest możliwe wyłaczenia zabezpieczenia alarmu. Nie wiem o co chodzi, ale w/g wskazówek robię jak piszą i nic nie działa. Nie wiem, czy robię coś źle, czy może nie chce się to uruchomić ponieważ alarm wariuje. Ale to jest drobiazg.

Powiedzcie koledzy co może być przyczyną wariowania alarmu??

Dodam, że wypiąłem centralę z kostki i alarm wogóle nie działa. Samochodem natomiast mogę normalnie jeździć.

Pozdrówka

 

[ Dodano: 2007-11-12, 09:21 ]

I co?? nikt nie pomoże?? Nikt nie zabierze głosu?? Nikt nic nie wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!