Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty


galechus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na dniach w Renault Magane Classic 16V wymieniłem:

  • rozrząd z pompą wody
  • poduszkę silnika - tylna
  • filtr paliwa
  • filtr powietrza
  • filtr kabinowy
  • filtr oleju
  • olej
  • simering

 

Po odebraniu auta od mechanika zaczęły się problemy z obrotami. Po porannym odpaleniu, oborty wskakują 2000 rpm. Natomiast podczas jazdy (około 15-20 min) obroty na biegu jałowym falują 1700 - 2500 rpm. Tak samo się dzieje przy zmianie biegu - wciskam sprzęgło... obroty do 2000 rpm... Po tych 20 minutach oborty wracają do normy - 750 rpm na biegu jałowym, ale jeszcze czasami podskoczą do 1500 rpm, ale po chwili spadają do 750 rpm. Dodam, że auto nie traci nic na mocy.

 

W necie wyczytałem o programowaniu obrotów... Czy to w tym jest problem?

Wyczytałem też coś od odłączniu klem i odpaleniu samochodu...

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi w rozwiązaniu problemu.

 

Dodano: 06 gru 2012 - 13:41

Może komuś się przyda: problem leżał w silniczku krokowym i w którymś miejscu (nie wiem jak to się nazywa - znajduje się na tylnym środku na górze śilnika) uszczelka gumowa puściła i tam zasysało powietrze. Wymiana tej uszczelki i wyczyśżczenie silniczka krokowego sprawiło, że wszystko teraz śmiga ;)

Następnym razem zanim napiszesz temat zapoznaj się z tym

Tym razem poprawiłem, następny temat poleci do kosza.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..sam to robiłes czy przytaczasz to co Ci mechanik,,wcisnął''? Objaw wskazywał na nieszczelność w dolocie,być może przy wymianie rozrządu i innych pracach któryś wężyk zsunął się,pękł. Czy silniczek był czyszczony..wątpię :mrgreen: Ile dodatkowo Cię to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!