Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o pomoc w ocenie


rapkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mogę Szanowne Grono prosić o pomoc we wstępnej ocenie samochodu z ogłoszenia zanim pojadę obejrzeć:

http://otomoto.pl/renault-scenic-skora-szyber-klima-alu-kompute-C26785999.html

 

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach w tym modelu?

Czy ASO poda ostatni zarejestrowany przebieg po nr VIN przez telefon? Czy mają centralną bazę?

Czy na tą instalację LPG (i silnik) 4 lata to dużo?

 

Za wszelkie uwagi i sugestie z góry pięknie dziękuję.

Edytowane przez rapkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś na pierwszy rzut oka nie przekonuje mnie, ale:

 

zgubił halogen prawy ;) ciekawe czy to oczko to mała kontuzja czy coś większego - przy ewentualnej prezentacji zerknij na zderzak, spasowanie błotników, krawędzie maski, bo po zdjęciach w ogłoszeniu tego niestety nie widać

 

co do typowych ''rzeczy wartych spojrzenia w tym modelu'' to ciężko powiedzieć, to co w każdym używanym aucie:

na pewno sprawdź działanie klimy ;)

działanie automatu, czy nic nie szumi, szarpie itp podejrzanych dźwięków ;)

ogólnie, elektryka czy wsio działa, jak nie działa to też niekoniecznie bierz to od razu do siebie ;)

próbna jazda, w ogóle zobacz czy jazda czymś takim Ci odpowiada ;)

pooglądaj nadkola, i te z tyłu i te z przodu, ogólnie raczej nie powinno być rdzy w żadnym miejscu, jeżeli takowe zauważysz może to świadczyć o jakimś dzyn dzyn ;)

jak już poprosisz o VIN, możesz dzwonić, przy którymś telefonie powinieneś poznać historię auta, jeżeli było tam serwisowane, w skrócie do ostatniej wizyty zanotowanej w systemie

 

ogólnie jakbyś się napalił, jedź do jakiegoś warsztatu i wybadaj auto ścieżce zdrowia, zawsze coś się znajdzie, zawsze coś się utarguje ;) ewentualnie ominiesz mine :)

 

Dodano: 21 lis 2012 - 01:48

renufki ogólnie do gazu dobre ;)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu to czywiście totalna bzdura,ten motor z tą skrzynią pali tyle w cyklu mieszanym benzyny a gazu około 12 litrów.

Wygląda na troszkę zmęczone auto,ale warto pojechać i obejżeć,ja mam podobny model i jestem zadowolony.

Zrób jazdę próbną a najlepiej pojechać i zrobić przegląd techniczny.Jak facet na to pójdzie to mu zwróć za przegląd jak będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!