Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów - działa tylko jeden bieg.


artkar

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam następujący problem mam Meganke 1,9 DTI i chodzi o to iż odrazu przestały wchodzić mi biegi oprócz V czy ktoś mógłby mi w tym temacie pomóc?Szczerze mówiąc troche tam "grzebie" przy silnikach, a w szczególności Dieselach bo naprawiam pompy wtryskowe, ale z takim przypadkiem się nie spotkałem.

Nie wiem co to moze być wszystko do tej pory chodziło bez problemu, właśnie miałem jechać do sklepu ruszyłem bez problemu podjechałem do przodu potem troche musiałem wycofać i wówczas po cofnięciu gdy chciałem ruszyc do przodu żaden bieg nie chce wejść oprócz "piątki" jest taki objaw jak by coś blokowało, próbowałem nawet troche na siłę ale nic z tego.Jest taki objaw jakby był "bolec" od Multilocka włożony i nie pozwalał wrzucać biegów.

 

Jeżeli ktoś by wiedział co to może być PROSZĘ O POMOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, miałem kiedyś taki przypadek w clio2,pojechałem do mechanika,odblokował to w 15 min, póżniej zablokowało sięj eszcze kilka razy, za każdym razem, gdy cofałem i jak auto jeszcze jechało chciałem właczyć 1 bieg- już się nieudawało włączyć- zostawał tylko 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Regulacja tego jest dość trudna. Musisz wejść pod auto i na wybieraku wychodzącym ze skrzyni masz łączenie skręcone na śrubę. Luzujesz ją delikatnie i przesuwasz drążek o parę milimetrów i próbujesz jakie biegi ci wchodzą. Robisz tak aż ustawisz wszystkie.

Jest to dość trudne. Mi też siękiedyś przestawiły. Za bardzo nie mogłoem sobie poradzić z tym ustawieniem, więc ustawiłem chociażparę biegów 9nie wchodził mi tylko wsteczny) i po resztę pojechałem jużdo mechanika, który miałwięcej cierpliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!