Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wołanie o pomoc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o pomoc, postaram sie po krótce opisać swój problem. Posiadam Meganke z 98 r. 1.4e 8v 75KM. Pisałem już kiedyś na forum o problemie ze skaczącymi obrotami i problemami z odpalaniem. Większość mechaników u których byłem twierdziła, że to wina silniczka krokowego...ale tak szczerze mówiąc jakiś czas temu wziąłem się za przeczyszczenie styków w aku, wyciągnięciu kabli od strony świec i kopułki i pomogło, niestety na chwilę. Parę tygodni później nie chciał mi odpalić przed wyjazdem do pracy. Mój teść wykręcił kopułkę i wyczyścił styki i Reńka odpaliła z pierwszego, a co najlepsze obroty przestały wariować. Lecz po około 3 tygodniach problem znowu powrócił, znowu nie chciała odpalić i znowu pomogło czyszczenie tej kopułki, tym razem przeze mnie i zauważyłem że na stykach są delikatne wżery, tam gdzie obraca się paluch.

Postanowiłem kupić to i zamonotować (tj. paluch i kopułkę). Profilaktycznie postanowiłem wymienić też świece i kable.

Moja prośba jest taka czy możecie mi polecić firmy wyżej wymienionych części i modele? W świecie części samochodowych jestem zielony jak choinka na święta.

...a może macie jakieś pomysły co może być przyczyną mojego problemu.

PS. dodam tylko tyle, że bierze olej (około 4 l. na 10 tys. km), poduszka pod silnikiem od strony pasażera jest do wymiany i jeszcze kilka drobnostek), ale to raczej nie ma wpływu na falujące obroty i niechęć do odpalania.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem że remont silnika jest konieczny, bo brak jakichkolwiek wycieków, okolice uszczelki też są raczej suche, ale ja już tego nie będę robił. Chcę zrobić delikatną reanimację żeby w miare bezproblemowo przejeździć zimę, a później pomyślę o wymianie wozidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!